Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)  ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczniowie pod opieką nauczyciela zakładają swoje zespoły (od 2 do 4 osób). Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy najpierw poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty, a następnie wspólnie, na wspomnianym rachunku inwestycyjnym, dokonują wirtualnych transakcji. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Zadaniem zespołów jest oczywiście pomnożenie posiadanych środków.

SIGG to więc nie tylko teoria i podstawy inwestowania opisane w przystępnej formie, to także praca zespołowa, śledzenie informacji rynkowych i notowań, wspólne podejmowanie decyzji inwestycyjnych, a finalnie – dokonywanie transakcji. To świetne przygotowanie do inwestowania własnych, prawdziwych, pieniędzy w przyszłości.

Gra podzielona jest na trzy etapy:

  • Etap 1: transakcje na akcjach i ETF-ach (13 listopada – 22 grudnia br.),
  • Etap 2: transakcje na kontraktach terminowych (26 lutego – 16 marca 2018 r.),
  • Finał w Sali Notowań GPW (11 kwietnia 2018 r.).

Szczegółowe harmonogramy są dostępne na stronie https://sigg.gpw.pl/

 

Dodatkowo każdy zespół ma możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy ponad trzydziestu koordynatorów regionalnych współpracujących z organizatorami projektu.

10 tys. zł dla najlepszych młodych inwestorów!

Pieniądze na rachunku inwestycyjnym są wirtualne, ale do wygrania jest już prawdziwe 10 tysięcy złotych dla najlepszego zespołu. Przewidziano też nagrody pieniężne dla Zespołów i nauczycieli, którzy zajmą kolejne miejsca na podium, oraz miejsca od 4 aż do 20.

 

Zapraszamy również do zajrzenia na fanpage  SIGG na Facebooku!
Fanpage              

 

Koordynator projektu: Alina Bączar-Bednorz; e-mail: Alina.Baczar-Bednorz[at]fundacjagpw.pl

Koordynator ds. Promocji i Komunikacji Regionalnej: Marta Płowiec; e-mail: mplowiec[at]paga.org.pl

 

Podziel się: