Akademia Energii

Alumni o nas

Akademia Energii dała mi to czego nie znajdę w książkach, na uczelni, ani żadnej innej organizacji. Dała mi możliwość zdobycia, ale również weryfikacji własnej wiedzy na temat energetyki. Wszystko dzięki temu, że poza serią spotkań z inspirującymi przedstawicielami branży energetycznej, mogliśmy prowadzić ciekawe i interesujące debaty w samej grupie uczestników będących pasjonatami i poniekąd ekspertami z różnych jej stron – prawnej, ekonomicznej, technicznej, czy też społecznej.

Michał Rudzkiuczestnik X edycji Akademii Energii

Moje pierwsze kroki zawodowe pokazały mi jak ważna jest interdyscyplinarność oraz możliwość skorzystania z doświadczeń innych. Udział w Akademii daje obie te rzeczy – przekrojowe spojrzenie na różne aspekty energetyki oraz dostęp do doświadczeń nie tylko ekspertów, ale i Alumnów. Obcowanie z uczestnikami Akademii Energii to jedno z najbardziej rozwijających doświadczeń w branży energetycznej.

Adam Zieliński uczestnik XI edycji Akademii Energii

W Akademii Energii powinien wziąć udział  każdy! Pozwala ona nie tylko na udział w ciekawych warsztatach oraz networkingu z młodymi osobami z branży, lecz także umożliwia zdobycie praktycznego doświadczenia w szeroko rozumianej branży energetycznej. Udział w Akademii Energii zainspirował mnie do działania oraz jaśniej nakreślił moją dalszą ścieżkę rozwoju zawodowego.

Teodor Sawickiuczestnik X edycji Akademii Energii

Poznanie perspektywy ambitnych osób wywodzących się z rozmaitych środowisk było największą wartością uczestnictwa w Programie. Możliwość wymiany poglądów z uczestnikami i prelegentami pozwoliła zrozumieć złożoność sektora energetycznego, a także nawiązać bezcenne relacje, które udało się przenieść również na grunt prywatny. Naprawdę warto!

Patryk Rojekuczestnik VIII edycji Akademii Energii

Akademia Energii dała mi duża dawkę wiedzy merytorycznej, było to nieporównywalnie lepsze od studiów inżynierskich. Możliwość poznania tak ciekawych osób i wysłuchania ich wykładów to coś wspaniałego. Oczywiście, możliwość poznania innych uczestników, którzy są super ludźmi i wiem, ze przyjaźnie te przetrwają na lata.

Kamil Kasprzykuczestnik X edycji Akademii Energii

Aplikując do Akademii Energii, miałam nadzieję na uczestnictwo w ciekawych warsztatach dotykających takich aspektów branży energetycznej, o których nie mówiło się na moich studiach. Nie myliłam się. Program, nie dość że był bardzo ciekawy i poszerzający zrozumienie energetyki, to jeszcze dał mi możliwość dołączenia do społeczności Alumnów, którzy z biegiem czasu stali się ekspertami i wywierają coraz większy wpływ na tę branżę

Aleksandra Radwańskauczestniczka V edycji Akademii Energii

Akademia zrzesza w jednym miejscu młodych ludzi zainteresowanych energetyką i stwarza miejsce do wymiany wiedzy, poglądów i pomysłów. Cieszę się, że mogłam poznać takie osoby i razem z nimi zrealizować case study, uczestniczyć w wykładach i warsztatach. Poszerzyło to moją perspektywę i wzbogaciło o nowe informacje.

Magdalena Oczekuczestniczka X edycji Akademii Energii

Zdecydowanie ogromną wartością Akademii Energii jest sieć kontaktów. Poznanie wartościowych i ciekawych osób, którzy byli uczestnikami oraz alumnami jest nieocenione. Zdecydowanie część z tych osób będzie przyszłymi prezesami i dyrektorami. Przyszli liderzy. Warto znać takich ludzi.

Kai Czornikuczestnik X edycji Akademii Energii

Akademia Energii pozwoliła mi zdobyć doświadczenie i uzupełnić wiedzę na temat branży energetycznej, zwłaszcza w kwestiach technicznych. Dzięki temu zdecydowanie lepiej rozumiem działania poszczególnych uczestników na rynku, jestem w stanie oceniać ich działania i przygotowywać rekomendacje. Nawiązane podczas programu relacje są doskonałym uzupełnieniem zdobytej wiedzy i pozwalają ją ciągle poszerzać!
Udział w tym, dosłownie i w przenośni, energetycznym programie Fundacji im. Lesława A. Pagi to szansa, której nie można przegapić!

Klaudia Wackerman uczestniczka IX edycji Akademii Energii

Poznałam wspaniałych młodych ludzi, pasjonatów energetyki, z którymi kontakt mam do dziś i od których wiele się uczę. Cieszę się, że miałam szansę spędzić czas w ich gronie, bardzo mnie to rozwinęło. Podobała mi się praca nad case study, nasze różnorodne doświadczenia zawodowe oraz wykształcenie sprawiło, że mogliśmy bardzo szeroko spojrzeć na temat, nad którym pracowaliśmy. Akademia pokazała mi też, czego zawodowo chcę, a czego nie chcę, była dla mnie okresem, kiedy ostatecznie ukształtowały się we mnie przekonania, co interesuje mnie najbardziej zawodowo oraz naukowo. Wykłady pozwoliły mi poszerzyć horyzonty, poznać zagadnienia, z którymi dotychczas nie miałam do czynienia, pokazały mi szeroki kontekst, nad jakim pochyla się branża energetyczna. Na pewno nieocenioną wartością jest to, że zajęcia odbywały się w niesamowitej atmosferze współpracy, chęci dzielenia się wiedzą, z dużo większym luzem niż zajęcia akademickie, a jednocześnie były prowadzone wyłącznie przez praktyków.

Wioletta Walczakuczestniczka X edycji Akademii Energii

Aplikowałem do Akademii Energii za namową znajomych z koła naukowego. W czasie programu poznałem wielu ambitnych ludzi związanych z różnymi gałęziami sektora energetyki, z którymi do dziś utrzymuję kontakt. Po jego zakończeniu skorzystałem z oferty stażowej, która ostatecznie przerodziła się w trwające już ponad 2 lata zatrudnienie. Dołączenie do społeczności alumnów Fundacji im. Lesława Pagi to niepowtarzalna szansa wspierania siebie nawzajem w życiu zawodowym i prywatnym oraz szerzenia dobra np. poprzez zaangażowanie w organizację kolejnych projektów.

Karol Wolańskiuczestnik VIII edycji Akademii Energii

Koordynator Programu:

Angelika Jasińska

E-mail:
akademiaenergii@paga.org.pl