Program

Ekspertki / Eksperci

Tamara Bińczak

Service Designerka i ekspertka w ING Bank Śląski S.A. Absolwentka ekonomii na SGH. Jako projektantka z zamiłowaniem do zrównoważonego rozwoju, tworzy produkty z obszaru ESG i digitalizacji. Łączy ponad dziesięcioletnie doświadczanie w sprzedaży doradczej B2B z praktyczną znajomością kanałów zdalnych, wypracowaną w czasie skalowania 20+ biznesów m.in. z branż takich jak Fintech, SaaS, e-commerce, zielona energia i edukacja.

Aktualnie wykorzystuje growth hacking także do wspierania startupów pozytywnego wpływu i projektowania skutecznych kampanii społecznych.

Natalia Ćwik

CEO Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Doświadczona menedżerka projektów, zespołów i organizacji, a także ds. zarządzania wiedzą. Studiowała językoznawstwo, zarządzanie oraz finanse i bankowość. Mentorka i założycielka startupów z dziedziny EduTech i in. Konsultantka narzędzi psychometrycznych, coach, trenerka. Autorka publikacji z dziedziny zarządzania w organizacjach pozarządowych, budowania relacji z biznesem, zrównoważonego rozwoju (ESG) i innowacji.

Zrealizowała liczne projekty edukacyjne, w Polsce i za granicą, włączając się w działania na rzecz równego dostępu do wiedzy. Opracowała, redagowała i współtworzyła wiele publikacji z dziedziny CSR/ESG dla biznesu i organizacji pozarządowych. Założyła firmę doradczą specjalizującą się w tematyce CSR/ESG. Wyróżniona tytułem Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet. 

Magdalena Głowacka-Lorek

Odpowiedzialna za obszar ESG, a w szczególności za realizację Polityki Dobroczynności Grupy Polenergia oraz komunikację ze społecznościami lokalnymi.

Działa na polu wolontariatu pracowniczego oraz akcji skierowanych do pracowników i pracowniczek Grupy. Nadzoruje także działania z obszaru edukacji klimatycznej.

Małgorzata Kozieł-Pańczyk

Menadżerka i ekspertka w dziedzinie marketingu i komunikacji z doświadczeniem w branżach energetycznej, lotniczej i przemysłowej. Przez wiele lat związana z mediami; TVN24 i Radio ZET. Specjalizuje się w komunikacji strategicznej, kryzysowej i relacjach z mediami. Obecnie Dyrektor Marketingu i PR w Grenevii. Odpowiadała również za przygotowanie i realizację wielu kampanii z zakresu Public Affairs. Jest absolwentką studiów MBA Rotterdam School of Management, Erasmus University oraz posiada certyfikat IAB DIMAQ.

Jej największą pasją są podróże, a w wolnych chwilach uprawia jogę, fascynuje się filozofią, psychologią oraz zrównoważonym rozwojem miast.

Maria Krawczyńska-Kaczmarek

Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Ekspertka, trenerka, wykładowczyni i menedżerka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie praktyki zrównoważonego rozwoju, ESG, CSR i zrównoważonych finansów. Członkini Grup Roboczych w ramach Platformy Zrównoważonych Finansów przy MF. Członkini Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej oraz Rady Innowatorów ESG Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Od 2017 roku do końca maja 2023 roku odpowiedzialna za zarządzanie i realizację Strategii Zrównoważonego Rozwoju Banku BNP Paribas, stworzenie obszaru Sustainability w banku, wprowadzenie raportowania zintegrowanego a także rozwój obszaru zrównoważonych finansów i stworzenie centrum kompetencji w zakresie strukturyzacji zrównoważonych produktów. Inicjatorka programu Bank Zielonych Zmian. Członkini Zarządu Fundacji BNP Paribas. Doświadczenie zawodowe w obszarze zrównoważonego rozwoju zdobywała również m.in. w zespole Deloitte Sustainability Consulting Central Europe, w Tchibo Warszawa, a w zakresie filantropii korporacyjnej w Forum Darczyńców.

Prywatnie aktywnie zaangażowana społecznie, głęboko wierzy w synergię celów biznesowych i społecznych, z dewizą „po pierwsze człowiek”.

Monika Mrachacz

Obecnie pracuje w ING Bank Śląski S.A. Prowadziła ponad 25 projektów w różnych rolach jako najczęściej jako coach, a w ostatnich latach również jako service designer. Pracując w różnych formach takich jak akcelerator, Google Design Sprints wzmacnia ludzi do działania jak przedsiębiorca.

Od ponad roku wykorzystuje swoje doświadczenie w obszarze ESG, koordynując prace interdyscyplinarnych zespołów, które wypracowują rozwiązania wew. i zew. przynoszące wartość dla środowiska, klientów i społeczeństwa.

Agata Maj

Ekspertka w zakresie compliance w sektorach inwestycyjnym oraz przemysłowym. Związana z Grupą TDJ, gdzie w ramach zespołu Business Excellence wspiera spółki portfelowe w rozwijaniu najlepszych praktyk biznesowych, oraz Grupą Grenevia, gdzie odpowiada za wdrożenie strategii zrównoważonego rozwoju.

Z wykształcenia prawniczka oraz absolwentka studiów podyplomowych Zasady zrównoważonego rozwoju dla biznesu – transformacja klimatyczna Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prywatnie zapalona gamerka oraz fanka F1 i fantastyki.

Beata Pniak

Ekspert i praktyk w zakresie projektowania innowacyjnych produktów i usług, wdrażania programów rozwojowych w organizacji i rozwijania kompetencji w obszarze ESG i innowacji. W ING Banku Śląskim S.A. odpowiedzialna za program edukacyjny ESG, koordynowanie projektów i działań w obszarze ekosystemu zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo pełni rolę coacha innowacji, doradcy kariery i trenera wewnętrznego.

Doświadczenie w obszarze ESG i innowacji zdobywała pracując w Departamencie Zarządzania Projektami i Centrum Innowacji, gdzie koordynowała lokalne i międzynarodowe inicjatywy, tworzyła programy rozwojowe dla pracowników i rozwijała kompetencje z zakresu service design.

Marta Popławska

21 lat w branży energetycznej / radca prawny / mgr inż. informatyki. Współpracowała z najważniejszymi inwestorami w Polsce na etapie dewelopowania, projektowania i realizacji największych projektów OZE. Brała udział w negocjacjach handlowych oraz dokonywała analiz prawnych w w/w zakresie.

W 2019 r. uczestniczyła w przygotowaniu realizującej się obecnie największej i jedynej w Polsce inwestycji w Klastrze Zgorzeleckim, obejmującej budowę prywatnej sieci dystrybucyjnej, stacji elektroenergetycznej dla potrzeb bilansowania i zarządzania energią w w/w regionie, w innowacyjnej formule smartgrid.

Obecnie w

Marcin Bartnicki

Obecny w branży energetycznej od 18 lat, posiada wykształcenie wyższe między innymi w zakresie elektroenergetyki oraz informatyki.

W swojej karierze zawodowej brał udział w projektowaniu i budowie farm wiatrowych o mocy ponad 1,3 GW, farm fotowoltaicznych o mocy ponad 300MW, kilkudziesięciu stacji i linii elektroenergetycznych na każdym poziomie napięć, kilkunastu obiektów przemysłowych oraz w realizacji ponad 100 innych projektów na terenie Europy Środkowej oraz Wschodniej.

Obecnie w

Marta Porzuczek

Dyrektorka Działu Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju. Koordynatorka ds. ESG Grupy Polenergia.

Z branżą odnawialnej energetyki związana od 17 lat i początku swojej kariery zawodowej. W Polenergii od ponad 10 lat zarządza aspektami ochrony środowiska w całym łańcuchu realizacji wszystkich projektów: od fazy rozwoju, pozyskiwanie finansowania, budowy do O&M. Odpowiedzialna za raportowanie pozafinansowe, wdrażanie i realizację Strategii ESG oraz komunikację z interesariuszami. 

Koordynatorka Akademii Liderek ESG:

Paulina Paga

E-mail:

esg@paga.org.pl
ppaga@paga.org.pl

Telefon:

607 094 104