Akademia Liderów ALRK

Uczestnicy o ALRK

Cieszę się, że mogłem przeżyć tą Akademię. Zuza jest świetną koordynatorką, świetnie wyważającą bycie surową, a przyjacielską i godną zaufania. Odnośnie projektów, najwięcej nauczyłem się o branży ze spotkań z alumnami w kuluarach (albo ogródku).

Nawet nie wiem od czego zacząć. Było mega. Super ludzie. Super zajęcia. Super spędzony czas. Byłem pozytywnie zaskoczony, że udało nam się stworzyć naprawdę zgraną społeczność i serio nie ma wśród nas osoby która byłaby wykluczona. To aż niepolskie 🤣. Serio nigdy się z czymś takim nie spotkałem. To świadczy samo w sobie, jak dobrze udało nam się stworzyć atmosferę jednej fajnej grupy.

Merytorycznie, dowiedziałem się mnóstwo nowych rzeczy, chociaż nie będę kłamał, że rozumiem wszystko, bo części rzeczy przedstawionych na alrk wciąż nie ogarniam (o co chodzi z tymi mnożnikami na wejściu i wyjściu, co to CAPEX i jak się liczy EBITDe), ale przynajmniej zostałem na nie eksponowany i miałem okazję się przekonać co to jest i z czym to się je.

Jako taki trochę 🦄 tej edycji pod względem backgroundu, chciałbym zwrócić się z prośbą, żeby dawać ludziom z innych branż szansę do dołączenia do Alrk. Uważam, że pomimo niecałkowitego dopasowania treści, program dał mi mega dużo i na pewno wpłynie na moje przyszłe decyzje i na to jakim człowiekiem będę. Myślę, że jeśli ktoś rzeczywiście pokazuje że ma zacięcie to trzeba promować takie osoby, bo myślę, że to czego nauczyłem się w te dwa tygodnie w ALRK spokojnie mógłby mi zająć parę miesięcy (przy założeniu, że wgl wiedziałbym czego się uczyć). Tbh, to ciężko mi sobie wyobrazić lepsze poletko do rozwoju swoich wstępnych zainteresowań rynkiem finansowym. Mimo że poziom był wysoki to jestem pewien, że będzie miał on wartość dla osób, które tak jak ja miały gut feeling, że chcą w to iść.

Bardzo intensywne 2 tygodnie, z niską średnią snu, ale także z tych działań było tego warte, żeby poznać lepiej kolejny temat, zrozumieć zadanie i wsłuchać się w bogate doświadczenia innych – zarówno uczestników, jak i alumnów.

Ciesze się, że mimo bycia najmłodszym uczestnikiem nie odstawałem od grupy pod kątem wiedzy i mogłem swoje ew. mniejsze doświadczenie zawodowe uzupełnić innymi cechami wspierającymi grupę.

Udział w ALRKu w tym wieku był z pewnością dużą dawką materiału do przemyśleń w kontekście budowania własnej przyszłości oraz świetną okazją do poznania innych ambitnych osób w różnym wieku, które w różnych dziedzinach mogę traktować jako drogowskazy.

Jeśli chodzi o akademię, to w 120% spełniła moje nadzieje. Na początku bałem się, że będą tylko ludzie których/znam kojarzę z SGH, a było bardzo różnorodnie jeśli chodzi o background i uczelnie, co pozwoliło mi jakby wyjść z mojej bankingowej i konsultingowej bańki i czerpać z doświadczeń innych.

Jeśli chodzi o sesje leadership – bardzo na plus, fajnie było poznać różne historie i ścieżki dojścia do sukcesu zaproszonych osób i uczyć się na ich doświadczeniach.

Last, but not least, fundacja to ludzie. Poznałem bardzo inspirujących ludzi zarówno po stronie fundacji, jak i alumnów i uczestników, co bardzo pomogło mi w wybraniu mojej konsultingowej ścieżki kariery. Mam wrażenie, a wręcz chęć, aby oddawać następnym edycjom, to czego sam się nauczyłem i doświadczyłem w ramach fundacji.

ALRK to na pewno jedno z wydarzeń odmieniających życie. Trafiłem w grono bardzo różnorodnych ale ambitnych ludzi, którzy pozwolili mi nabrać dystansu i przemyśleń na temat własnej drogi zawodowej jak i prywatnej.

Naprawdę ciężko jest wskazać coś, co można by było jeszcze poprawić w formule ALRKu. Było intensywnie, ale myślę, że ten element buduje charakter oraz umacnia relacje między uczestnikami.

Naprawdę wielkie dzięki za cały poświęcony wkład i zaangażowanie wszystkich ludzi którzy pozwolili mi wziąć udział w takim wydarzeniu, mam nadzieję, że będę w stanie choć trochę odwdzięczyć się za to Fundacji w przyszłości.

Po pierwsze jestem Fundacji ogromnie wdzięczny za Akademię. Jesteście wyjątkowymi ludźmi. Co prawda czuję się lekko przytłoczony, gdy ktoś mi mówi, że dana grupa ludzi jest moją rodziną, ale mogę powiedzieć, że “dowieźliście” w kwestii tej obietnicy.

To była świetne wydarzenie raz, że pod kątem merytorycznym ale też towarzyskim. Jest to też z pewnością początek dłuższej przygody.

Jednym słowem, uratowaliście mi życie.

ALRK pozwoliła mi zaplanować swoją karierę w momencie, w którym zastanawiałam się nad tym co chce robić w życiu. ALRK to przede wszystkim ludzie, z którymi przyjaźnie i relacje nadal utrzymuje.

Udział w Akademii Liderów Rynku Kapitałowego dał mi 3 bardzo cenne rzeczy na początku mojej ścieżki zawodowej: 1) pozwolił poznać mnóstwo fantastycznych, ambitnych ludzi, 2) utrwalił zainteresowanie finansami oraz 3) dał inspirację do stawiania i osiągania jeszcze ambitniejszych celów.

Dzięki Akademii do dziś poznaję dziesiątki osób odnoszących sukcesy na wielu różnych polach. Dzieje się tak dlatego, że Fundacja regularnie organizuje spotkania absolwentów swoich programów. Dlatego biorąc udział w Akademii dostaje się szansę poznania nie tylko osób ze swojej edycji, ale także uczestników poprzednich i kolejnych edycji, a także ludzi biorących udział w innych programach Fundacji – a jest ich coraz więcej.

Co do samej tematyki Akademii, to (nieco paradoksalnie) dopiero udział w programie utrwalił moje zainteresowanie światem finansów. To właśnie po udziale w ALRK zdecydowałem się zdać egzaminy CFA, odbyłem staż w TFI, a dzisiaj zarządzam obszarem finansów jako członek zarządu w spółce z grupy PKN Orlen.

Akademia jest dla mnie do dzisiaj inspirującym przykładem na to, jak połączenie świetnego pomysłu z ogromną dawką determinacji może wpływać na rzeczywistość wokół nas. W przypadku ALRK, ten efekt trwa już od ponad 10 lat i objął setki młodych profesjonalistów z różnych dziedzin. Warto tego doświadczyć samemu.

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego to przede wszystkim niesamowicie inspirujący ludzie. Jest to społeczność, która skupia wokół siebie ambitne i wyróżniające się osoby, a przy tym przyjaciół na lata. Jako alumnka ALRK należę do grona liderów, którzy będą tworzyli Polski rynek kapitałowy i których wspólnym mianownikiem będzie hasło „#jestemzpagi”. To właśnie ta społeczność stanowi dla mnie największą wartość z uczestnictwa w ALRK.

Akademia to zdecydowanie więcej niż dwa tygodnie intensywnych zajęć – to wejście w niesamowitą społeczność osób, która oczekuje od siebie bardzo wiele. Dla mnie największą wartością była możliwość poznania ścieżek rozwoju Alumnów oraz liderów biznesu z przeróżnych obszarów, ponieważ pomogło mi to zrozumieć funkcjonowanie świata finansów, a także podkreśliło istotę multidyscyplinarności we wszystkim, co robimy. Ludzie, którzy tworzą tę społeczność nie tylko mają niesamowite osiągnięcia, ale również są dobrymi i pomocnymi osobami, z którymi jako uczestnicy, będziecie budować relacje przez długi czas. Akademia to pewnego rodzaju akcelerator i kwintesencja tego, co przyda Wam się najbardziej na swojej ścieżce zawodowej.

Dzięki Akademii poznałem wielu niesamowitych ludzi, którzy na wielu płaszczyznach poszerzyli moje horyzonty. Społeczność ta stanowi grono osób wzajemnie motywujących i wspierających się oraz wyznaczających sobie ponadprzeciętne cele. Do dnia dzisiejszego spotykam Alumnów Akademii w zaskakujących miejscach świata, a niektóre z nawiązanych dotąd znajomości przeistoczyły się w trwałe przyjaźnie. Fundacja nie jest miejscem dla osób szukających dodatniego wpisu w CV, natomiast jest domem dla ludzi wierzących w wyższe cele. Jest ostoją dla osób, dla których nie tylko liczy się kariera osobista, ale również zaangażowanie w tutejsze życie społeczne. Dzięki Fundacji można budować mosty i mieć wpływ na rzeczywistość ludzi wokół siebie – i to od 15 lat!

Patrząc na rok mojego udziału w Akademii Liderów Rynku Kapitałowego można odnieść wrażenie, że jestem swoistego rodzaju dinozaurem – było to 8 lat temu, a jednak pamiętam całe wydarzenie dość dobrze. Rekrutując się do programu liczyłem na to, że jest to inicjatywa, która pozwoli mi zdobyć praktyczną wiedzę o rynkach kapitałowych. Letnia szkoła okazała się dokładnie tym, czego brakowało mi na studiach – codziennie praktyczne zajęcia, a wieczorem spotkania z doświadczonymi praktykami rynku.

Patrząc z perspektywy czasu największą wartością w ALRK byli dla mnie ludzie, których tam poznałem, nie tylko w ramach samej szkoły letniej, ale także dzięki szerszej społeczności. Dzięki ALRK narodziło się wiele bliskich, długoletnich znajomości, a jeśli miałbym wymienić co zostaje ze mną do dziś i dlaczego polecam ten program obecnym studentom, to właśnie ludzie, których można poznać dzięki temu doświadczeniu.

Moim celem zawsze było łączenie ze sobą różnych środowisk, szukanie okazji do ciągłego rozwoju i dokonywanie pozytywnych zmian w moim otoczeniu. Dlatego też, zawsze cenię sobie możliwość połączenia wszystkich trzech w jednym miejscu i wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce.

Bez wątpienia, sztuka łączenia dynamiczności i kreatywności z wymogami rygorystycznego otoczenia biznesowego jest i pozostanie jedną z najważniejszych umiejętności jakie można zdobyć by być w stanie sprostać wyzwaniom dynamicznie rozwijającego się świata. Niezależnie od rodzaju, miejsca i charakteru mojej aktywności, wiem że możliwość ciągłej wymiany doświadczeń w różnych środowiskach jest i pozostanie jej fundamentem.

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego była dla mnie przede wszystkim okazją do nawiązania relacji z wieloma ciekawymi osobami, których pewnie nie miałbym okazji poznać w innych okolicznościach. Zbierając ludzi o różnych profilach, ale podobnych ambicjach i celach, ALRK stanowi unikatową platformę do wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia.

O sile tego projektu przemawia zaangażowanie jego Alumnów i społeczność, jaka się wokół niego wytworzyła. Pomimo upływu 8 lat od Szkoły Letniej, pozostaję w bliskim kontakcie z wieloma osobami poznanymi w czasie ALRK. Regularnie spotykam kolegów z mojej edycji na różnych wydarzeniach, organizowanych zarówno przez Fundację jak i przez samych Alumnów.

Aplikując do Akademii Liderów Rynku Kapitałowego wiedziałam już, że chcę rozwijać swoją karierę zawodową w kierunku funduszu private equity ale nie wiedziałam jak to osiągnąć i nie wierzyłam do końca, że może mi się to udać, biorąc pod uwagę konkurencję i fakt, że byłam już wtedy mamą 2-letniego dziecka. Mimo, że zostając mamą na 3 roku studiów ukończyłam je i CEMS’a w Wiedniu w tym samym czasie, co moi znajomi ze studiów, nie biorąc urlopu dziekańskiego, byłam przerażona, że na starcie kariery zawodowej nie będę jednak wystarczająco „konkurencyjna” dla wymagającego funduszu PE. Akademia Liderów Rynku Kapitałowego, przyjaciele z mojej edycji dali mi niesamowitą wiarę w siebie i byli motywacją do osiągnięcia tych celów, które sobie wyznaczyłam. Od zawsze jako kobieta zakładałam, że nie mogę być zawodowo gorsza od swoich ambitnych kolegów, więc ich sukcesy były moim czynnikiem napędzającym. Długo będę pamiętać wypełniane wspólnie po nocach aplikacje do bankowości inwestycyjnej, funduszy PE – każdy z nas bardzo się wspierał w tym zakresie, dzielił wiedzą i doświadczeniem z rozmów kwalifikacyjnych. Przejście do funduszu private equity było taką wisienką na torcie – oczywistością, że musiało się udać, a wśród osób z ALRK wspieramy się do  tej pory.

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego była dla mnie przede wszystkim okazją do nawiązania relacji z wieloma ciekawymi osobami, których pewnie nie miałbym okazji poznać w innych okolicznościach. Zbierając ludzi o różnych profilach, ale podobnych ambicjach i celach, ALRK stanowi unikatową platformę do wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia.

O sile tego projektu przemawia zaangażowanie jego Alumnów i społeczność, jaka się wokół niego wytworzyła. Pomimo upływu 8 lat od Szkoły Letniej, pozostaję w bliskim kontakcie z wieloma osobami poznanymi w czasie ALRK. Regularnie spotykam kolegów z mojej edycji na różnych wydarzeniach, organizowanych zarówno przez Fundację jak i przez samych Alumnów.

Aplikując do Akademii miałam nadzieję na nowe możliwości rozwoju, poznanie liderów polskiego biznesu z pierwszych stron gazet, inspiracje i pomoc w zrozumienia, jak mogę zrealizować swoje marzenia i ambicje. Te nadzieje zrealizowały się w 100%. Nie spodziewałam się natomiast, jak dużą rolę odegrają w moim życiu Alumni programu, którzy stali się moją drugą rodziną, wspierali mnie w prywatnych i karierowych wyzwaniach. Prawie 10 lat po zakończeniu mojej edycji programu, mogę się pochwalić tym, że jestem matką chrzestną dzieci dwóch Alumnów oraz byłam świadkiem na ślubie dwóch przyjaciółek poznanych poprzez ALRK. W trudnych momentach Alumni programu są na czele listy osób, do których zwracałam się o pomoc, poradę i otuchę. Alumni ALRK to jedni z najambitniejszych, najciekawszych i wspierających ludzi, jakich poznałam. Poprzez osoby Alumnów, ALRK dało mi sieć wsparcia, którą postrzegam, jako moją unikalną przewagę konkurencyjną i źródło siły.

Z perspektywy czasu Akademię postrzegam jako otwarcie nowych możliwości i zaproszenie do dalszej pracy. W pewnym sensie na bazie szkoły letniej i stażu ukształtowały się moje dalsze zawodowe kroki. Poznanych na ALRK ludzi na co dzień spotykam na rynku kapitałowym. Nie są rzadkością transakcje w które po różnych stronach stołu zaangażowanych jest kilku alumnów. W mojej ocenie projekt jest unikatowy. Zapewnia szyty na miarę pakiet wiedzy i praktyki, którym towarzyszy poznanie ciekawych ludzi. To wszystko w wesołej i życzliwej atmosferze.

Uczestnictwo w Akademii było czymś znacznie więcej niż tylko świetnym wpisem w CV. ALRK dała mi możliwość pracy i uczenia się od najlepszych ludzi z branży infrastruktury rynku finansowego w Polsce.

Akademia pozwoliła mi poznać ludzi, którzy tak jak ja maja podobne zainteresowania. Dała mi możliwość poznana też wielu praktyków biznesu. Pozwoliła mi nabrac pewności siebie i przekonać się, że mój plan rozwoju zawodowego jest poprawny. Jednak największą wartość upatruję w społeczności alumnów, która zawsze jest gotowa do pomocy.

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego była dla mnie wyjątkową okazją do poznania ambitnych, interesujących ludzi zarówno w formie bliskiej integracji z uczestnikami oraz podczas szczerych, kameralnych spotkań z czołowymi ekspertami ze świata biznesu. Dzięki udziale w Akademii otrzymałem staż w firmie, który pozwolił mi rozwinąć skrzydła w obszarze, w którym chciałem się wyspecjalizować oraz, co najważniejsze, nawiązać personalne relacje, które trwają do dzisiaj i dzięki którym miałem szczęście zawiązać przyjaźnie, poszerzyć specjalistyczną wiedzę i w konsekwencji rozwinąć moją późniejszą karierę zawodową.

Fundacja i program ALRK to niesamowite przedsięwzięcia. Dołączając do grona alumnów fundacji, większość osób nie zdaje sobie sprawy, że stają się częścią silnej i jakościowej społeczności. Jest to grupa wybitnych i fajnych osób, która się wspiera i pomaga na różnych płaszczyznach. Dzięki sieci alumnów od początku swojej kariery w Polsce miałem przyjemność współpracować przy niezwykłych projektach w super miejscach. 

To co znacznie wyróżnia Fundację Pagi to właśnie ludzie, którzy są podstawą tej organizacji. Podczas mojej przygody z Fundacją poznałem dziesiątki niesamowitych przyjaciół, tylko tutaj można nawiązać znajomości i przyjaźnie, które przetrwają na długie lata. Tylko tutaj można znaleźć oparcie w innych osobach, których celem nadrzędnym jest niesienie pomocy i wsparcie pozostałych alumnów Fundacji. 

Dodatkowo Fundacja cały czas organizuje wiele programów dla osób z różnych dziedzin, z którymi można później połączyć siły i zrobić coś wyjątkowego lub poznać czołowe osoby z polskiego biznesu z którymi często organizowane są zamknięte spotkania.
Fundacja wnosi wiele pozytywnych aspektów, wartości i możliwości w życie przyszłych alumnów.