8 września rusza Akademia Energii!

To już jedenasta edycja jednego z najpopularniejszych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, skupiającym najambitniejszych studentów, chcących rozwijać się na rynku energetycznym.

Spośród setek zgłoszeń, wyłoniono 30 osób, które wezmą w dwumiesięcznych warsztatach, szkoleniach i wykładach, związanych z branżą energetyczną, a także otrzymają tytuł Alumna Fundacji im. Lesława A. Pagi. Celem Fundacji jest działalność wspierająca rozwój gospodarczy i innowacyjność, edukacyjna, a także rozwój osobisty.

Czy zabraknie nam energii?

Motywem przewodnim 11. Edycji Akademii Energii będzie bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji. Uczestnicy tegorocznej edycji zastanawiać się będą nad optymalną strategią na drodze ku neutralności klimatycznej. Niezależnie od tego na jakie źródło energii padnie wybór, każdy ze scenariuszy musi zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne. Dzięki zajęciom merytorycznym prowadzonym przez ekspertów firm partnerskich, stacjonarnie jak i zdalnie, uczestnikom zostaną przybliżone takie tematy jak: transformacja energetyczna w ujęciu prawnym, procesy inwestycyjne w energetyce, rynek i łańcuchy dostaw surowców energetycznych w energetyce  czy system elektroenergetyczny.

Współpraca z najlepszymi

Program Akademia Energii to nie tylko porządna dawka wiedzy, ale także nieformalne spotkania z ekspertami z branży, czy Alumnami programu, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z branży energetycznej. To również szansa na zdobycie co najmniej dwumiesięcznego, płatnego stażu w jednej z firm partnerskich.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji Akademii Energii ponownie została Polenergia. Grupa od 24 lat jest liderem i pionierem transformacji rynku energii i jako pierwsza w Polsce skutecznie realizuje strategię rozwoju opartą na własnych, nowoczesnych, ekologicznych źródłach energii. Polenergia nie tylko stawia na rozwój w wymiarze ekonomicznym, ale również kieruje się odpowiedzialnością społeczną za obecne i przyszłe pokolenia.

9 listopada odbędzie się Wielki Finał Programu.

Zapraszamy do obserwowania FB Fundacji im. Lesława A. Pagi, gdzie znajdą się najświeższe informację na temat programu Akademia Energii, jak i pozostałych programów.


Patronat Honorowy nad 11. edycją programu objęli: Urząd Regulacji Energetyki.

Partnerzy Strategiczni: Polenergia SA

Partner Złoty: Enea S.A.

Partnerzy: Axpo Polska Sp. z o.o., Boston Consulting Group, Forum Energii, instrat, Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych S.A., Menlo Electric, Onde S.A., PKN ORLEN S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Solare Energy, Towarowa Giełda Energii S.A.

Patroni Medialni: BiznesAlert.pl, dlastudenta.pl, Energetyka, Energetyka24, Energystreamer, gramwzielone.pl, menadzerfloty.pl, stockwatch.pl, students.pl, wnp.pl, wysokienapiecie.pl

Leave a Reply