Finał 16. edycji Akademii Liderów ALRK

2 grudnia 2021 roku oficjalnie zakończyła się 16. edycja Akademii Liderów Rynku Kapitałowego organizowanej przez Fundację im. Lesława A. Pagi. Finał został zorganizowany na żywo w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie spotkali się przyszli liderzy świata finansów, Partnerzy programu, przyjaciele Fundacji oraz Alumni poprzednich edycji.

Gości powitali przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – Wiceprezes Piotr Borowski oraz Wiceprezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych – Sławomir Panasiuk, a także Jacek Poświata, Partner Zarządzający Bain & Company Poland, który podzielił się z uczestnikami programu wnioskami płynącymi z doświadczeń zebranych podczas współpracy z zarządami największych firm i tym, jak sam rozumie rolę inspirującego lidera. Okazuje się, że sukces w roli przywódcy odnoszą osoby o najróżniejszych cechach charakteru i umiejętnościach. Najważniejsze, aby znać swoje mocne strony, odważnie dążyć do celu i być uważnym. W trakcie finału młodzi finansiści zaprezentowali wyniki swoich badań nad oceną realizacji strategii ESG przez spółki notowane na GPW.

Na zakończenie głos zabrała Joanna Erdman – członkini Zarządu ING Banku Śląskiego podkreśliła dla młodego lidera niezwykle ważna jest empatia. Marcin Petrykowski – członek Rady Fundacji – zwracając się do uczestników przypomniał o tym, jak istotna jest elastyczność w wyborze ścieżki kariery.

Ewa Paga, Prezes Fundacji ogłosiła także, że po 16 latach Akademia zmienia swoją nazwę na Akademię Liderów ALRK:

Nadszedł ten czas, kiedy musimy uznać za oczywiste, że przez ostatnie 16 lat rynek rozrósł się do takich rozmiarów, że rynek kapitałowy, który współtworzył mój małżonek, jest zaledwie wycinkiem tego, co dzieje się w świecie finansów w Polsce i na świecie. Nadal naszym punktem wyjścia będą klasyczne finanse, dołączymy do nich, wraz z naszymi Partnerami, nowe gałęzie gospodarki, ale przede wszystkim będziemy skupiać się na młodych ludziach, na liderach, na osobach, które za 10-15 lat będą mieć znaczący wpływ na sprawy gospodarcze w kraju.”

Finał programu był podsumowaniem półrocznej warsztatowej pracy 27 Uczestników Akademii wybranych we wnikliwym i unikalnym procesie rekrutacji. W okresie lipiec-grudzień młodzi liderzy spotykali się ze specjalistami z firm partnerskich, aby pogłębić swoją wiedzą akademicką oraz zyskać nowe spojrzenie na możliwości rozwoju na rynku finansowym. Partnerami edycji byli:

Partner Strategiczny: Bain & Company Poland

Partnerzy: Allegro, Aria Fund, Bastion Group, Eques Investement TFI, Fundacja GPW, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., ING Bank Śląski, Investors TFI, Innova Capital, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A., MCI Capital, MidEuropa Partners, Omikron Capital, PFR Ventures, PKO Bank Polski, Rothschild & Co., Stability Capital, Wirtualna Polska, TDJ S.A. , ZEB.

Leave a Reply