Powrót Nagrody Lesława A. Pagi

Każdy z nas ma w życiu do odegrania ważną rolę i to bez względu na swój wiek, pochodzenie, płeć, czy status społeczny. Prawdziwy lider jutra to ktoś, kto w swojej aktywności gospodarczej, publicznej lub akademickiej dąży do rozwoju, ale zawsze z chęcią pomocy drugiemu człowiekowi. Tak na świat patrzył Lesław A. Paga i tak rozumie go nasza Fundacja oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – mówiła Ewa Paga, prezeska i założycielka Fundacji, podczas Uroczystości, która odbyła się 28 września w Lublinie.

Podczas Uroczystości zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Fundację im. Lesława A. Pagi zgromadzeni goście rozmawiali także o kierunkach rozwoju naszego kraju. W panelu „Digitalizacja, e-commerce i nowe technologie – czy polska gospodarka jest innowacyjna?” wzięli udział: Maciej Trybuchowski – Prezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A., Anna Wiącek-Kocot – Partner w Zespole Strategii i Transformacji IT w Deloitte, dr Mariusz Sagan – Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublina, Małgorzata Jarczyk-Zuber – Dyrektor ds. Innowacji Wirtualnej Polski Media S.A., Aleksandra Gren – Członkini Rady Nadzorczej mBank S.A., dr Kamil Filipek z Katedry Socjologii i Metodologii Badań Społecznych UMCS, Marcin Petrykowski – Prezes Zarządu firmy Atende S.A. oraz Rafał Brzoska – Prezes InPost.

Cały panel dyskusyjny można obejrzeć TUTAJ:

Nagroda im. Lesława A. Pagi

W Lublinie wręczono także Nagrodę Lesława A. Pagi. Jest ona przyznawana przez Fundację im. Lesława A. Pagi i stanowi formę upamiętnienia osoby i dzieła jej patrona, którego dorobek zawodowy i publiczny stanowi dla wielu punkt odniesienia.

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych, Leszek Balcerowicz, Marek Belka, czy też Zbigniew Jagiełło – to tylko niektórzy z laureatów tego szczególnego wyróżnienia z ostatnich lat. Nagroda przyznawana jest raz w roku przedsiębiorcom, działaczom gospodarczym i publicznym lub instytucjom, którzy w szczególny sposób wyróżniają się dynamicznym i skutecznym działaniem oraz rzetelnością i zachowaniem najwyższych standardów etycznych. Bez politycznych wskazań, ale z uznaniem za wkład w rozwój polskiej gospodarki

W tym roku laureatami Nagrody zostali: Joanna Kępczyńska – Członkini Zarządu innogy Polska S.A., Jakub Papierski – Członek Zarządu PKO Banku Polskiego oraz Joanna Solska – redaktorka i publicystka. Partnerami Wydarzenia byli: Asseco Poland S.A., Eques Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych w Warszawie, Moventum sp. z o.o., Scanmed S.A., Skriware oraz Wirtualna Polska Media S.A.

Leave a Reply