Jacek Poświata

Jacek Poświata

Partner Zarządzający Bain & Company Polska/CEE

Od ponad 30 lat Jacek związany jest z sektorem doradztwa strategicznego. Wspiera zarządy największych firm oraz funduszy private equity z Polski, Europy oraz Ameryki w zakresie budowania strategii rozwoju, restrukturyzacji, reorganizacji, oraz przy fuzjach i przejęciach. Pracował m.in. dla przedsiębiorstw działających w branżach handlu detalicznego, dóbr konsumpcyjnych, farmaceutycznej, paliwowej, telekomunikacyjnej oraz przemysłowej.  

Od 2012 r. Jacek zarządza biurem Bain & Company obsługującym Polskę i Europę Centralną. Bain & Company to jedna z największych i najbardziej prestiżowych firm doradztwa strategicznego na świecie. Obecnie, powstałe 10 lat temu pod kierownictwem Jacka, polskie biuro Bain realizuje projekty doradcze dla liderów wielu branż, zarówno w Polsce jak i za granicą (m.in. w Rumunii, Bułgarii, krajach bałtyckich, na Bałkanach i w Izraelu). Trzykrotnie, w latach 2018, 2020 i 2021, Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) uznało polskie biuro Bain & Company za najlepszego Doradcę Strategicznego i Komercyjnego funduszy private equity. Zanim Jacek związał się z Bain & Company, przez wiele lat pracował dla McKinsey & Company (od 1999 jako partner, od 2004 jako pierwszy polski dyrektor firmy prowadził biuro do 2011 roku).

Od 2010 r. Jacek jest członkiem Polskiej Rady Biznesu. Regularnie uczestniczy w debatach publicznych poświęconych polskiej przedsiębiorczości, strategii ekspansji i innowacyjności. Studiował Handel Zagraniczny w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz ukończył Columbia Business School w Nowym Jorku z tytułem MBA.

Jest zapalonym narciarzem i wakeboardzistą, pracuje nad poprawą swojego handicapu w golfie.