Akademia Energii – X edycja

Akademia Energii to program edukacyjny skierowany do osób, które z branżą energetyczną wiążą swoją przyszłość zawodową. Celem Akademii jest stworzenie platformy wymiany wiedzy pomiędzy praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej a osobami stojącymi dopiero u progu kariery w tym sektorze. Po zakończeniu programu uczestnicy mają szansę zdobyć co najmniej dwumiesięczny, płatny staż w jednej z firm partnerskich.


Dekada zmian

Temat przewodni X edycji


DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W AKADEMII ENERGII?

 • Poznasz branżę energetyczną w Polsce przez pryzmat liderów rynku, z którymi jako uczestnik będziesz analizować największe zagadnienia w branży energetycznej, szukał praktycznych rozwiązań na aktualne problemy i ćwiczył ich wdrażanie na konkretnych case’ach przygotowanych przez firmy partnerskie. 
 • Zdobędziesz szansę na płatny staż w firmach partnerskich związanych z rynkiem energetycznym. 
 • Poszerzysz perspektywę na rozwój Twojej ścieżki kariery na rynku energetycznym w Polsce.
 • Poznasz ludzi równie ambitnych, jak Ty i dołączysz do wyjątkowej społeczności Fundacji im. Lesława A. Pagi – będziesz mógł zaangażować się w organizację kolejnych edycji Akademii oraz w wiele innych działaniach Fundacji w  różnych obszarach.
 • Nawiążesz relacje i przyjaźnie, którzy przetrwają na długie lata.


AKADEMIA ENERGII TO:

 • bezpłatny program wykładów, warsztatów i case’y obejmujących między innymi zagadnienia: regulacja gospodarki paliwami i energią, funkcjonowanie poszczególnych podsektorów, przedstawienie konkurencji na rynku energetycznym prawnym, organizacyjnym oraz ustrojowym;
 • spotkania z wybitnymi ekspertami i praktykami sektora energetycznego;
 • szkolenia z umiejętności miękkich;
 • płatne dwumiesięczne staże zawodowe w firmach partnerskich, mających największy wpływ na kształt rynku energii w Polsce.

KOGO SZUKAMY?

 • osób, które z branżą energetyczną wiążą swoją przyszłość zawodową;
 • studentów i absolwentów uczelni wyższych (rozpoczęty II rok studiów – nieukończony 27 rok życia);
 • studentów i absolwentów kierunków: ekonomia, prawo, finanse, transport, dziennikarstwo oraz uczelni technicznych.

REKRUTACJA DO X EDYCJI AKADEMII ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!


O PROGRAMIE

Akademia Energii to bezpłatny program szkoleniowo – rozwojowy dla młodych ludzi – studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z branżą energetyczną. W tym roku Akademia Energii będzie obchodzić swój jubileusz, a program Akademii Energii zostanie zrealizowany już po raz dziesiąty. Już od 2012r. poszukujemy najbardziej utalentowanych osób i zapraszamy najlepszych do udziału w Akademii, w czasie której doszkalamy ich z niezbędnych w branży kompetencji.  

Motywem przewodnim X edycji Akademii Energii będzie „Dekada zmian”. Jubileusz Programu, a także zakończenie poprzedniej dekady to dobry moment na podsumowanie ostatnich lat, ale także na spojrzenie w przyszłość i zastanowienie się nad wyzwaniami kolejnego dziesięciolecia. Prowadzone przez ekspertów zajęcia będą dotyczyły tematów związanych z m.in.. innowacjami w energetyce, efektywnością energetyczną, elastycznym i stabilnym rynkiem energii oraz ze zrównoważonym rozwojem energetyki. 

Program składa się z weekendowych wykładów i warsztatów prowadzonych przez liderów rynku energetycznego, transportu, czy prawa. Ważnym elementem programu są spotkania typu leadership – nieoficjalne i półformalne spotkania z najciekawszymi osobistościami polskiej branży energetycznej, liderami biznesu, a także z Alumnami programu.

Każdy z uczestników programu ma szansę zdobyć co najmniej dwumiesięczny płatny staż w jednej z firm partnerskich.

Ze względu na aktualny stan epidemiczny spowodowany pandemią COVID-19 wszystkie zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trybu na stacjonarny, w sytuacji, w której prowadzenie zajęć stacjonarnych będzie całkowicie bezpieczne, a obostrzenia dot. organizacji szkoleń zostaną całkowicie zniesione.Akademia Energii

program

Interesujesz się rynkiem energetycznym i planujesz swoją karierę w tej branży? A może jesteś ekspertem?

E-mail: akademiaenergii@paga.org.pl

Aplikuj do programu

Rekrutacja do 10. edycji programu została zakończona.

Zostań partnerem

Harmonogram

Terminy weekendowych warsztatów: 

16 – 17 października 2021 *
30 – 31 października 2021 *
6 – 7 listopada 2021 *

19 listopada 2021 (piątek od godz. 17:00)*
20 – 21 listopada 2021*
27 – 28 listopada 2021 *
13 grudnia 2021 – finał projektu *

*Organizator zastrzega, że termin może ulec zmianie.