Akademia Liderów Rynku Kapitałowego – XIII edycja

XIV edycja projektu odbędzie się w dniach 1-12 lipca 2019 r. (formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronie od stycznia 2019 r.)

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego to program wyjątkowych szkoleń i staży przeprowadzanych przy współpracy z wiodącymi instytucjami finansowymi. Poprzez udział w Akademii młodzi ludzie zdobywają praktyczną wiedzę i doświadczenie na rynku, a sam projekt trwa nieprzerwanie od 13 lat.

Celem Akademii Liderów Rynku Kapitałowego jest budowanie społeczności młodych profesjonalistów – dynamicznej, kreatywnej i skutecznej w działaniu przyszłej elity świata finansów. Projekt adresowany jest do młodych ludzi z całej Polski, którzy są u progu rozpoczęcia kariery zawodowej po studiach. Dzięki staraniom Fundacji im. Lesława A. Pagi udaje się co roku zapraszać do współpracy najlepszych menadżerów na rynku, z którymi uczestnicy analizują największe transakcje, rozwiązują aktualne problemy spółek i ćwiczą praktyczne wdrażanie rozwiązań na konkretnych case’ach.

Do każdej edycji projektu zakwalifikowanych zostaje tylko 30 uczestników, spośród kilkuset aplikacji które napływają do Fundacji. Stypendyści spędzają 2 tygodnie biorąc udział w intensywnych szkoleniach, a następnie każdy z nich odbywa płatny staż w firmie partnerskiej. Największe szanse na przyjęcie do projektu mają ludzie z pasją, którzy potrafią pokazać, że aktywnie inwestują w siebie i w swoją karierę. Szukamy osób, które mają silną motywację do osiągnięcia sukcesu w swojej dziedzinie. Działalność społeczna, rozwijanie zainteresowań, także tych pozazawodowych, udział w projektach studenckich, konferencjach i szkoleniach pokazuje nam, że kandydat jest liderem i nie boi się wyzwań.

Tegoroczna edycja zgromadziła aż 29 firm partnerskich, bez których Akademia nie mogłaby się odbyć. To dzięki partnerom młodzi ludzie mogą zdobyć praktyczną wiedzę oraz odbyć wakacyjne staże. Podczas szkoły letniej partnerzy codziennie prowadzą zajęcia, a wieczorami odbywają się spotkania z liderami, mające na celu inspiracje i wskazanie odpowiedniego kierunku kariery dla młodych ludzi.

Szczegóły na temat projektu Akademia Liderów Rynku Kapitałowego można znaleźć na stronie www.paga.org.pl/alrk oraz na facebooku https://www.facebook.com/liderzy/.

W 2018 roku Akademia była prowadzona przez dwóch koordynatorów: Karolinę Wróblewską oraz Przemysława Gerschmanna.

Partnerem strategicznym w 2018 roku był McKinsey & Company.

W gronie partnerów znaleźli się: Alior Bank S.A., Altus TFI, Bastion Group, Bank Zachodni WBK, CEE Equity Partners, CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki, Daiva Corporate  Advisory Group, EQUES Investment TFI, Ernst & Young, Fundacja BZW BK, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Google, Innova Capital, Investors TFI, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Mercer, Mercurius, Moventum, Nationale Nederlanden, Partner& Ventures, Polski Fundusz Rozwoju, PFR Ventures, PKO BP, Rockbridge TFI, Rothschild Polska, Societe Generale, Standard & Poors, Taar Heel Capital, zeb.rolfes.schierenbeck.associates.

Fotorelacja z dwutygodniowej szkoły letniej XIII edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego oraz Uroczyste Podsumowania.

Aplikuj do programu

Zostań partnerem