Opinie

Jesteś ciekawy, dlaczego studenci wybierają nasz program oraz co, z perspektywy czasu, było dla nich największą wartością? Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych Alumnów na temat tego, co w ich życiu zmienił udział w Akademii!

Dzięki Akademii poznałem wielu niesamowitych ludzi, którzy na wielu płaszczyznach poszerzyli moje horyzonty. Społeczność ta stanowi grono osób wzajemnie motywujących i wspierających się oraz wyznaczających sobie ponadprzeciętne cele. Do dnia dzisiejszego spotykam Alumnów Akademii w zaskakujących miejscach świata, a niektóre z nawiązanych dotąd znajomości przeistoczyły się w trwałe przyjaźnie. Fundacja nie jest miejscem dla osób szukających dodatniego wpisu w CV, natomiast jest domem dla ludzi wierzących w wyższe cele. Jest ostoją dla osob, dla ktorych nie tylko liczy się kariera osobista, ale również zaangażowanie w tutejsze życie społeczne. Dzięki Fundacji można budować mosty i mieć wpływ na rzeczywistość ludzi wokół siebie – i to od 15 lat!

Damian Polok, Vice President, Silicon Valley Bank Germany, Curator Frankfurt of Global Shapers Community, Initiative of World Economic Forum

Udział w Akademii Liderów Rynku Kapitałowego dał mi 3 bardzo cenne rzeczy na początku mojej ścieżki zawodowej: 1) pozwolił poznać mnóstwo fantastycznych, ambitnych ludzi, 2) utrwalił zainteresowanie finansami oraz 3) dał inspirację do stawiania i osiągania jeszcze ambitniejszych celów.

Dzięki Akademii do dziś poznaję dziesiątki osób odnoszących sukcesy na wielu różnych polach. Dzieje się tak dlatego, że Fundacja regularnie organizuje spotkania absolwentów swoich programów. Dlatego biorąc udział w Akademii dostaje się szansę poznania nie tylko osób ze swojej edycji, ale także uczestników poprzednich i kolejnych edycji, a także ludzi biorących udział w innych programach Fundacji – a jest ich coraz więcej.

Co do samej tematyki Akademii, to (nieco paradoksalnie) dopiero udział w programie utrwalił moje zainteresowanie światem finansów. To właśnie po udziale w ALRK zdecydowałem się zdać egzaminy CFA, odbyłem staż w TFI, a dzisiaj zarządzam obszarem finansów jako członek zarządu w spółce z grupy PKN Orlen.

Akademia jest dla mnie do dzisiaj inspirującym przykładem na to, jak połączenie świetnego pomysłu z ogromną dawką determinacji może wpływać na rzeczywistość wokół nas. W przypadku ALRK, ten efekt trwa już od ponad 10 lat i objął setki młodych profesjonalistów z różnych dziedzin. Warto tego doświadczyć samemu.

Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. Finansowych (CFO), Orlen Paliwa

Patrząc na rok mojego udziału w Akademii Liderów Rynku Kapitałowego można odnieść wrażenie, że jestem swoistego rodzaju dinozaurem – było to 8 lat temu, a jednak pamiętam całe wydarzenie dość dobrze. Rekrutując się do programu liczyłem na to, że jest to inicjatywa, która pozwoli mi zdobyć praktyczną wiedzę o rynkach kapitałowych. Letnia szkoła okazała się dokładnie tym, czego brakowało mi na studiach – codziennie praktyczne zajęcia, a wieczorem spotkania z doświadczonymi praktykami rynku.

Patrząc z perspektywy czasu największą wartością w ALRK byli dla mnie ludzie, których tam poznałem, nie tylko w ramach samej szkoły letniej, ale także dzięki szerszej społeczności. Dzięki ALRK narodziło się wiele bliskich, długoletnich znajomości, a jeśli miałbym wymienić co zostaje ze mną do dziś i dlaczego polecam ten program obecnym studentom, to właśnie ludzie, których można poznać dzięki temu doświadczeniu.

Wojciech Świercz, Manager, Bain & Company

Moim celem zawsze było łączenie ze sobą różnych środowisk, szukanie okazji do ciągłego rozwoju i dokonywanie pozytywnych zmian w moim otoczeniu. Dlatego też, zawsze cenię sobie możliwość połączenia wszystkich trzech w jednym miejscu i wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce.

Bez wątpienia, sztuka łączenia dynamiczności i kreatywności z wymogami rygorystycznego otoczenia biznesowego jest i pozostanie jedną z najważniejszych umiejętności jakie można zdobyć by być w stanie sprostać wyzwaniom dynamicznie rozwijającego się świata. Niezależnie od rodzaju, miejsca i charakteru mojej aktywności, wiem że możliwość ciągłej wymiany doświadczeń w różnych środowiskach jest i pozostanie jej fundamentem.

Justyna Orłowska, Dyrektor GovTech Polska, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego była dla mnie przede wszystkim okazją do nawiązania relacji z wieloma ciekawymi osobami, których pewnie nie miałbym okazji poznać w innych okolicznościach. Zbierając ludzi o różnych profilach, ale podobnych ambicjach i celach, ALRK stanowi unikatową platformę do wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia. O sile tego projektu przemawia zaangażowanie jego Alumnów i społeczność, jaka się wokół niego wytworzyła. Pomimo upływu 8 lat od Szkoły Letniej, pozostaję w bliskim kontakcie z wieloma osobami poznanymi w czasie ALRK. Regularnie spotykam kolegów z mojej edycji na różnych wydarzeniach, organizowanych zarówno przez Fundację jak i przez samych Alumnów.

Pietrzak Andrzej, Dyrektor, Innova Capital

ALRK to dla mnie przede wszystkim dwie rzeczy: inspiracja i ludzie. To właśnie w czasie mojej Szkoły Letniej pierwszy raz rozmawiałem z Alumnami, którzy skończyli topowe szkoły biznesowe w USA. Wtedy wydawało mi się to trochę jak lot w kosmos, ale dzięki nim zrozumiałem, że ja też mam szansę kiedyś tam pojechać. W czasie przygotowywania swojej aplikacji na studia wielokrotnie korzystałem zresztą z inspiracji i pomocy alumnów, dzięki czemu dzisiaj sam mam szansę studiować na Wharton. W czasie Akademii poznałem również grono osób, z którymi do dzisiaj utrzymuję bliskie relacje, a kilka z nich to moi najbliżsi przyjaciele. Ta społeczność jest zresztą o tyle wyjątkowa, że to świetni ludzie do zabawy, ale też fantastyczni doradcy w sprawach związanych z rozwojem kariery, budowaniem swojej firmy czy pomocą z różnymi codziennymi wyzwaniami zawodowymi.

Mateusz Czech, MBA Student, The Wharton School of University of Pennsylvania

Aplikując do Akademii Liderów Rynku Kapitałowego wiedziałam już, że chcę rozwijać swoją karierę zawodową w kierunku funduszu private equity ale nie wiedziałam jak to osiągnąć i nie wierzyłam do końca, że może mi się to udać, biorąc pod uwagę konkurencję i fakt, że byłam już wtedy mamą 2-letniego dziecka. Mimo, że zostając mamą na 3 roku studiów ukończyłam je i CEMS’a w Wiedniu w tym samym czasie, co moi znajomi ze studiów, nie biorąc urlopu dziekańskiego, byłam przerażona, że na starcie kariery zawodowej nie będę jednak wystarczająco „konkurencyjna” dla wymagającego funduszu PE. Akademia Liderów Rynku Kapitałowego, przyjaciele z mojej edycji dali mi niesamowitą wiarę w siebie i byli motywacją do osiągnięcia tych celów, które sobie wyznaczyłam. Od zawsze jako kobieta zakładałam, że nie mogę być zawodowo gorsza od swoich ambitnych kolegów, więc ich sukcesy były moim czynnikiem napędzającym. Długo będę pamiętać wypełniane wspólnie po nocach aplikacje do bankowości inwestycyjnej, funduszy PE – każdy z nas bardzo się wspierał w tym zakresie, dzielił wiedzą i doświadczeniem z rozmów kwalifikacyjnych. Przejście do funduszu private equity było taką wisienką na torcie – oczywistością, że musiało się udać, a wśród osób z ALRK wspieramy się do  tej pory.

Rozalia Urbanek, Dyrektor Inwestycyjny, PFR Ventures, Co-Founder in BeautyClick.pl

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego była moim pierwszym krokiem w karierze zawodowej na rynku kapitałowym. Mówi się, że nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. W tym wypadku, nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Myślę, że nasze pierwsze profesjonalne decyzje mają istotny wpływ na kształt naszej kariery, naszych celów i marzeń, które nami kierują przez całe życie. Patrząc z perspektywy ponad 10 lat mogę powiedzieć, że w moim życiu Akademia zmieniła bardzo dużo zarówno zawodowo jak i prywatnie: oprócz pierwszych kroków na rynku kapitałowym (staż na GPW), dała mi wiele długoletnich przyjaźni. Zawsze podkreślałam, że Akademia to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą, to jest jej największy atut i przewaga konkurencyjna, bo ważne jest to, kim się otaczamy. A prywatnie, na Akademii poznałam mojego męża, z którym wspólnie tworzymy nowe pokolenie liderów.

Dorota Nowotny, Manager ds. Relacji Inwestorskich i Analiz Rynkowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Orbis SA

ALRK pozwoliła mi zaplanować swoją karierę w momencie, w którym zastanawiałam się nad tym co chce robić w życiu. ALRK to przede wszystkim ludzie, z którymi przyjaźnie i relacje nadal utrzymuje.

Małgorzata Jachymek, Dyrektor Zespołu Transakcji Kapitałowych (ECM), Santander Bank Polska –  Biuro Maklerskie

Aplikując do Akademii miałam nadzieję na nowe możliwości rozwoju, poznanie liderów polskiego biznesu z pierwszych stron gazet, inspiracje i pomoc w zrozumienia, jak mogę zrealizować swoje marzenia i ambicje. Te nadzieje zrealizowały się w 100%. Nie spodziewałam się natomiast, jak dużą rolę odegrają w moim życiu Alumni programu, którzy stali się moją drugą rodziną, wspierali mnie w prywatnych i karierowych wyzwaniach. Prawie 10 lat po zakończeniu mojej edycji programu, mogę się pochwalić tym, że jestem matką chrzestną dzieci dwóch Alumnów oraz byłam świadkiem na ślubie dwóch przyjaciółek poznanych poprzez ALRK. W trudnych momentach Alumni programu są na czele listy osób, do których zwracałam się o pomoc, poradę i otuchę. Alumni ALRK to jedni z najambitniejszych, najciekawszych i wspierających ludzi, jakich poznałam. Poprzez osoby Alumnów, ALRK dało mi sieć wsparcia, którą postrzegam, jako moją unikalną przewagę konkurencyjną i źródło siły.

Kinga Ogonowska, Kierownik do spraw Operacji Marketingowych na Region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, MetLife

Z perspektywy czasu Akademię postrzegam jako otwarcie nowych możliwości i zaproszenie do dalszej pracy. W pewnym sensie na bazie szkoły letniej i stażu ukształtowały się moje dalsze zawodowe kroki. Poznanych na ALRK ludzi na co dzień spotykam na rynku kapitałowym. Nie są rzadkością transakcje w które po różnych stronach stołu zaangażowanych jest kilku alumnów. W mojej ocenie projekt jest unikatowy. Zapewnia szyty na miarę pakiet wiedzy i praktyki, którym towarzyszy poznanie ciekawych ludzi. To wszystko w wesołej i życzliwej atmosferze.

Szymon Filipczak, Manager, Strategy & Development, CCC S.A.

Uczestnictwo w Akademii było czymś znacznie więcej niż tylko świetnym wpisem w CV. ALRK dała mi możliwość pracy i uczenia się od najlepszych ludzi z branży infrastruktury rynku finansowego w Polsce.

Paweł Węgrzyn, Ekspert ds. Strategii, Bank Gospodarstwa Krajowego

Akademia pozwoliła mi poznać ludzi, którzy tak jak ja maja podobne zainteresowania. Dała mi możliwość poznana też wielu praktyków biznesu. Pozwoliła mi nabrac pewności siebie i przekonać się, że mój plan rozwoju zawodowego jest poprawny. Jednak największą wartość upatruję w społeczności alumnów, która zawsze jest gotowa do pomocy.

Kamil Gemra, Partner Zarządzający, InenrValue

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego była dla mnie wyjątkową okazją do poznania ambitnych, interesujących ludzi zarówno w formie bliskiej integracji z uczestnikami oraz podczas szczerych, kameralnych spotkań z czołowymi ekspertami ze świata biznesu. Dzięki udziale w Akademii otrzymałem staż w firmie, który pozwolił mi rozwinąć skrzydła w obszarze, w którym chciałem się wyspecjalizować oraz, co najważniejsze, nawiązać personalne relacje, które trwają do dzisiaj i dzięki którym miałem szczęście zawiązać przyjaźnie, poszerzyć specjalistyczną wiedzę i w konsekwencji rozwinąć moją późniejszą karierę zawodową.

Karol Górnowicz, CEO, Prezes Zarządu Skriware Sp. z o.o.

Aplikuj do programu

Zostań partnerem