Forum Liderów Ochrony Zdrowia

Już 16 października 2019 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się pierwsze Forum Liderów Ochrony Zdrowia!

Tematem konferencji będzie Wykorzystanie danych w sektorze ochrony zdrowia.

Podczas wydarzenia omówione zostaną wybrane obszary ochrony zdrowia, które mogą odnieść wymierną korzyść z gromadzenia, analizowania i wykorzystania szerokorozumianych danych w codziennej praktyce. Korzyści mogą przyjąć formę bezpośrednich oszczędności, lepszego dopasowania do potrzeb społecznych, lepszych wyników zdrowotnych oraz zadowolenia z funkcjonowania systemu zarówno po stronie pracowników, regulatorów jak i pacjentów.

Podczas Wydarzenia zostaną poruszone następujące tematy:

1. Potęga danych
Cechy dobrych danychBig DataML (machine learning), AI (sztuczna inteligencja)


2. Finanse
Wycena świadczeń zdrowotnych i technologii medycznychControlling kosztów w podmiotach udzielających świadczeń zdrowotnychBiznes medyczny


3. Planowanie
EpidemiologiaPriorytety zdrowotne krajuPlanowanie zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych, Profilaktyka – Planowanie wydatków – Płatnik publiczny (NFZ, jednostki samorządu terytorialnego), Sektor ubezpieczeniowy


4. Medycyna
Leczenie i diagnostykaInnowacje


5. Implikacje i rekomendacje dla Polski
Problemy w wykorzystaniu danychInformatyzacja ochrony zdrowia jako szansa na lepsze wykorzystanie danychProponowane kroki do podjęcia (prawne i organizacyjne)

Podstawą konferencji będzie raport o tym samym tytule, przygotowywany przez Alumnów Liderów Ochrony Zdrowia przy wsparciu Partnerów.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Liczba miejsc OGRANICZONA!

Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.

Aplikuj do programu

Zostań partnerem