Seniorzy 4.0

Życie to wspaniała przygoda. Każdy wiek, każdy etap w życiu ma swój czas spełnienia i wymaga nowej postawy życiowej. Oswajanie starości – to etap do poznania i przeżycia, który może być przygodą. Nie rezygnuj z niczego o czym marzysz!


Program Seniorzy 4.0 ma na celu pomóc osobom po 65 roku życia w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości – pomóc w zidentyfikowaniu ze swoimi uczuciami dojrzałego człowieka, który łączy w sobie mądrość, ciekawość świata i radość i beztroskę.


Jako Fundacja chcemy przyczynić się do podniesienia stanu wiedzy Seniorów na temat wyzwań związanych ze światem nowych technologii, finansów osobistych i profilaktyki zdrowia – zwłaszcza w okresie pandemii, która jest dla Seniorów szczególnie trudnym czasem.


Do współpracy przy programie zaprosiliśmy Alumnów Fundacji – młodych ludzi, którzy chcą dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą – ekspertów w dziedzinie finansów i ochrony zdrowia.

Program odbywa się w cyklu dwudniowych zjazdów, w pięciu ośrodkach na terenie Mazowsza od września do grudnia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.  


Misją tego programu jest przypomnienie, że wiek senioralny może dawać poczucie wspólnoty z innymi, niezależność, oparcie w sobie, radość i beztroskę.  

Cele programu: 

  • pogłębienie wiedzy Seniorów na temat finansów osobistych i profilaktyki zdrowia,
  • rozszerzenie umiejętności komunikacyjnych Seniorów, w celu budowania porozumienia międzypokoleniowego, 
  • zapoznanie Seniorów z nowymi technologiami w dziedzinie finansów i ochrony zdrowia.

ZAJĘCIA DLA SENIORÓW  
Pierwsza edycja programu Seniorzy 4.0 odbywa się na terenie Mazowsza w formie cyklu zajęć prowadzonych przez ekspertów w dziedzinie finansów osobistych, profilaktyki zdrowia, nowych technologii oraz zajęć dotyczących umiejętności komunikacji, w okresie od września do grudnia.

Ośrodki wsparcia Seniorów, z którymi współpracujemy: Centrum Aktywności Międzypokoleniowej CAM Nowolipie, Ośrodek “Senior +” w Woli Karczewskiej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Różanie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Czarnowie. 

W trosce o bezpieczeństwo uczestników liczba miejsc podczas zajęć jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy drogą mailową: sekretariat@paga.org.pl lub telefonicznie 798 406 954.

Pomoc Seniorom

Ważnym elementem całego programu jest również “Telefon Zaufania dla Seniora – Nie jesteś sam”. Bezpłatna infolinia jest przeznaczona dla Seniorów i ich rodzin. Pod numerem 800 171 800 dzwoniący mogą uzyskać poradę dotyczącą profilaktyki zdrowia i pomoc psychologiczną. Oprócz infolinii dostępny jest również czat online – na stronie: https://paga.org.pl/programy/seniorzy-4-0/

PORADY PSYCHOLOGICZNE

poniedziałek: godz. 9.00-14.00 oraz  godz. 15.00-19.00;

wtorek: godz. 13.00-15.00;

środa: godz.12.00-15.00;

czwartek: godz. 9.00-17.00;

piątek: godz. 14.00-20.00. 

Porady dotyczące profilaktyki zdrowia odbywają się we wtorki i środy w godz. 15.00-17.00 i udziela ich m.in. lek. Małgorzata Ponikowska, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Bezpłatna infolinia powstała we współpracy z Orange Polska S.A. 

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Justyna Florczak

Project Manager

Absolwentka Stosunków Międzynarodowych na Collegium Civitas, posiada ośmioletnie doświadczenie w pracy w NGO'sach.

Aplikuj do programu

Zostań partnerem