VIII edycja Liderów Ochrony Zdrowia oficjalnie zakończona!

25 października odbyło się oficjalne zakończenie tegorocznej edycji programu. 2-miesięczna ciężka praca 30-stki uczestników została podsumowana podczas finału online.

Celem programu Liderzy Ochrony Zdrowia jest kształtowanie przyszłych liderów sektora ochrony zdrowia. Poprzedni rok doskonale pokazał jak ważna jest to dziedzina, w której warto się rozwijać. Uczestnicy programu skupiali się nie tylko na problemach, z którymi będziemy musieli radzić sobie w przyszłości, ale także szukali jak je rozwiązać. Tegoroczna edycja odbywała się całkowicie online. Wśród omawianych zagadnień znalazły się m.in. przedsiębiorczość w ochronie zdrowia, innowacje, e-zdrowie czy kryzys wiedzy eksperckiej

Finał poprowadzony został przez Angelikę Cieślik, koordynatorkę programu, oraz Piotra Talika, Alumna poprzedniej edycji. Oprócz uczestników programu i Alumnów, uroczystość uświetnili reprezentanci partnerów programu, a przemowy wygłosili Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Prezes zarządu Grupy Scanmed.

Praktyczne rozwiązania

Przez dwa miesiące uczestnicy Liderzy Ochrony Zdrowia pracowali nad case studies zaproponowanych przez firmy partnerskie – Scanmed, Novartis, Novo Nordisk oraz Philips. Finał był dla nich okazją do zaprezentowania wyników. Podczas 10 minutowej prezentacji mieli okazję do pokazania wyników swojej pracy, ale przede wszystkim – przekonania do swojego pomysłu. Po naradach jury, w którego w składzie znaleźli się reprezentanci dziewięciu firm partnerski, okazało się, że poziom prac okazał się na tyle wysoki, że w tym roku doszło do sytuacji bezprecedensowej – wyłonione zostały dwie zwycięskie drużyny!

Pierwszym laureatem została drużyna zajmująca się case study firmy PhilipsZielony szpital – konieczność czy fanaberia? W składzie:

Adrianna Beczek

Adrian Suława

Jakub Dąbrowski

Dominika Dusza

Hubert Borecki

Magdalena Hilt

Milena Czarnecka

Drugą zwycięską drużyną okazała się ta pracująca nad case study firmy Novo Nordisk – Narodowy plan walki z otyłością i cukrzycą typu 2 W skład zwycięskiej drużynie weszli:

Zuzanna Handziuk

Bartłomiej Zaremba

Michał Kuryłek

Janusz Świeczkowski-Feiz

Katarzyna Baran

Alicja Kleczkowska

Natalia Skorzycka

Wiktoria Dziewit

Spotkanie zakończyło się płomiennym przemówieniem Prezes Fundacji, zapowiadającym kolejną edycję programu, której motywem przewodnim będzie „Kadra filarem ochrony zdrowia”.

To dopiero początek drogi wszystkich uczestników Liderzy Ochrony Zdrowia. Już teraz wiadomo jednak, że przyszłość sektora ochrony zdrowia jest w dobrych rękach.

Leave a Reply