“Patrząc na dynamicznie zmienia- jącą się sytuację na rynku, jak również zmieniające się ocze- kiwania kandydatów lub obecnych pracowników firmy dwoją się i tro- ją, by pozyskać tych najlepszych, ale i utrzymać ich przy sobie. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest dbanie o well-being pracowni- ka – czyli… no właśnie – o co?” – pisze Aleksandra Hyży, Alumnka programu Liderzy Ochrony Zdrowia w swoim artykule na stronie 22.
“Z punktu widzenia klimatycznego branża rolno-spożywcza emituje ok. 25 proc. CO2 na poziomie globalnym. Mimo nadprodukcji żywności codziennie 3 mld ludzi cierpli z głodu, z czego 800 tys. jest przewlekle niedożywiona. A przecież światowa gospodarka jest oparta na produkcji nadwyżek. Produkujemy więcej z myślą o człowieku, którego stawiamy w centrum ekosystemu. A co byłoby gdybyśmy to naturę postawili w centrum, a sami zeszli z piedestału i stali się jej pokornymi obserwatorami? Gdybyśmy przestali z nią walczyć i zaczęli współpracować?”-rozmowa Alumna Fundacji, Mateusza Ciasnochy z Ewą Dunal, dziennikarka i producentką.
“Trzeba zdać sobie sprawę, po co jest szkoła? Również po to, by przygotować ludzi do pracy. Coraz więcej czynności jest zastępowanych przez roboty i sztuczną inteligencję. To, czego nie da się zastąpić, to umiejętności interpersonalne i społeczne. A te są najtrudniejsze. Więc również tego trzeba się uczyć.” – o wadze umiejętności społecznych w przyszłości edukacji mówi Rafał Flis – Alumn II edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, wiceprezes i współzałożyciel Fundacji Zwolnieni z Teorii, organizator ogólnopolskiej olimpiady z projektów społecznych.”
Tomasz Żołyniak, Alumn I edycji Akademia Energii i CEO Energia Polska pisze o oszczędnościach dla budżetów samorządów, firm i instytucji, jakie niesie z sobą ekologiczny prąd.
O tym ile jeszcze będzie rósł Nasdaq Composite, która z dużych spółek technologicznych jest najbardziej atrakcyjna, jakie szanse i zagrożenia rysują się przed sektorem, czy na polskiej giełdzie są atrakcyjne walory – rozmawiamy z Robertem Florczykowskim, zarządzającym funduszu PKO Technologii i Innowacji Globalny oraz PKO Medycyny i Demografii Globalny w PKO TFI, Alumnem VIII edycji Akademia Liderów Rynku Kapitałowego ALRK i I edycji Akademia Energii.
Wojciech Świercz, dyrektor w Bain & Company, Alumn VI edycji Akademia Liderów Rynku Kapitałowego ALRK, jako jeden z ekspertów analizuje możliwości powrotu pracowników do biur po pandemii. Odpowiada na pytanie jakie warunki powinien zapewnić pracodawca i jak może mu w tym pomóc technologia.
Jeśli jako kobiety poczujemy się ze sobą dobrze, reszta przyjdzie znacznie łatwiej, choć oczywiście nie od razu – mówiła dr Aleksandra Smyczyńska, szefowa komunikacji w innogy Polska, podczas spotkania mentoringowego z uczestniczkami trzeciej edycji Akademii Liderek Biznesu, projektu Fundacji im. Lesława A. Pagi.
Na polskiej liście najzdolniejszych “30 under 30” w polskim biznesie znalazła się Justyna Orłowska – Dyrektor GovTech Polska, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Alumnka IX edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Capital One Advisers, Ipopema Securities, Enterprise Investors, EY. Justyna Orłowska konsekwentnie budowała swoją pozycję w świecie biznesu, ale w którymś momencie skręciła w stronę administracji publicznej.
Dwóch Alumnów Fundacji zostało nominowanych do Nagrody Młode Gwiazdy Rynku 2020 Gazeta Giełdy i Inwestorów Parkiet: Piotr Grzeliński, Senior Assets Manager, Metlife PTE, Alumn Akademia Liderów Rynku Kapitałowego ALRK oraz Patryk Olszanowski, Analityk, NN Investment Partners TFI, Alumn Akademia Energii.
Michał Wołangiewicz, Alumn XI edycji Akademia Liderów Rynku Kapitałowego ALRK dla Forbes.pl pisze o zachowaniach wielkich korporacji w obliczu kryzysu wywołanego przez koronawirusa.
Analiza recesji, o której napisał Mateusz Wiatr Alumn Akademia Liderów Rynku Kapitałowego ALRK, dla Paszport do Wall Street.