Nie zdążyłeś zgłosić się w tym roku? Zapraszamy do udziału w rekrutacji do kolejnej edycji!
Śledź nas na bieżąco!
Akademia Liderów Transformacji Przemysłowej to 2-miesięczny, bezpłatny program liderski skierowany do studentów i absolwentów, którzy aspirują do kluczowych stanowisk w sektorze przemysłu i produkcji w zakresie optymalizacji i doskonalenia procesów oraz nowych technologii w przemyśle.
Celem programu jest wzmocnienie kompetencji leaderskich oraz managerskich wśród młodych talentów, które mogą wesprzeć kadrę zarządzającą w rozwoju firmy.
Akademia Liderów Transformacji Przemysłowej daje szansę zarówno młodym talentom jak i firmom partnerskim na nawiązanie wzajemnych relacji. Realizując program gromadzimy najlepszych i najbardziej zaangażowanych przedstawicieli sektora przemysłowego, wspólnie z którymi możemy zmieniać polską gospodarkę na lepsze.
AKADEMIA LIDERÓW TRANSFORMACJI PRZEMYSŁOWEJ TO:
WARSZTATY
4 weekendowych spotkania, a w tym: warsztaty z kompetencji przywódczych i managerskich, z negocjacji, zarządzania zasobami ludzkimi oraz warsztaty z kompetencji twardych prowadzone przez doświadczonych Managerów i praktyków rynkowych z firm partnerskich
CASE STUDY
zadanie dla grup, które ma wzmocnić umiejętności pracy w zespole i zarzadzanie zespołem
SPOTKANIA LEADERSHIP
nieoficjalne i półformalne spotkania z osobistościami w obszarze związanym z Przemysłem, liderami biznesu, właścicielami i Prezesami firm, a także z Alumnami Fundacji
FINAŁ I NETWORKING
uroczyste podsumowanie cyklu szkoleń, składające się z prezentacji uczestników oraz panelu eksperckiego z przedstawicielami firm partnerskich
unikalny network z wysokimi przedstawicielami firm wspierających Fundację oraz Alumnami Fundacji na dedykowanych eventach zamkniętych.
OFERTY PRACY I STAŻE
oferty pracy i oferty stażowe wraz z dalszą ścieżką rozwoju u najlepszych partnerów w wybranych obszarach oraz z rynkowym wynagrodzeniem
SPOŁECZNOŚĆ PAGI
długoterminowe wsparcie rozwoju kompetencji przywódczych i managerskich dla Alumnów programów w ramach corocznych spotkań PAGA DAY
TEMATYKA ZAJĘĆ
Zarządzanie sobą:
Rozwój osobisty i zarządzanie sobą w czasie
Zarzadzanie stresem, myślenie analityczne + krytyczna analiza informacji
Komunikacja biznesowa
Negocjacje i budowania relacji z klientami
Zarządzanie organizacją
Zarzadzanie i optymalizacja procesami i podnoszenie efektywności procesu produkcji
Zarządzanie zasobami ludzkimi
Podstawy zarządzania przedsiębiorstwem
Zarządzanie projektami (agile company, scrum)
Wiedza rynkowa i trendy w przemyśle
Przemysł – pojęcia, trendy w Polsce i na świecie, strategie
Nowe technologie w organizacji
Cyberbezpieczeństwo i zarzadzanie ryzykiem
Inteligentny łańcuch dostaw
Integracja z celami zrównoważonego rozwoju
Program oferuje unikatową wartość poprzez interaktywne warsztaty, inspirujące wykłady oraz sesje z zakresu leadershipu. Dzięki nim uczestnicy mają możliwość pogłębienia swojej wiedzy, zdobycia informacji o najnowszych trendach oraz rozwinięcia umiejętności przywódczych.
KOGO
SZUKAMY
Do programu zapraszamy studentów i absolwentów kierunków studiów związanych z przemysłem i produkcją, m.in:
inżynieria systemów, automatyka przemysłowa, elektromobilność, elektrotechnika, inżynieria zarządzania, mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa, robotyka i automatyzacja procesów, inżynieria produkcji, fizyka techniczna, inżynieria kwantowa, automatyka i robotyka, informatyka techniczna, automatyka przemysłowa, inżynieria środowiska, inżynieria materiałowa.
Pamiętaj również, że Akademia Liderów Transformacji Przemysłowej jest programem interdyscyplinarnym, co oznacza, że poszukujemy ludzi o różnych profilach. Jeśli studiujesz lub ukończyłeś inny niż wymieniony wyżej kierunek nic straconego! Wystarczy, że interesujesz się branżą przemysłową i chcesz budować swoją karierę zawodową u najlepszych pracodawców w sektorze przemysłowym.
Do programu przyjmujemy 30 najlepszych kandydatów w wieku 20-27 lat, mających tzw. PAGA FACTOR, czyli:
Zdolności przywódcze
Odwagę, przedsiębiorczość
i pracowitość oraz nastawienie
na ciągłe doskonalenie
Pasję, wartości Pagi oraz chęć zaangażowania jako Alumn w rozwój społeczności Fundacji
wyróżniające się kompetencje twarde z zakresu sektora przemysłu
DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W AKADEMII LIDERÓW TRANSFORMACJI PRZEMYSŁOWEJ?
zyskasz interdyscyplinarną wiedzę dotyczącą sektora przemysłu i produkcji, zdobędziesz ciekawy insight
dowiesz się jak najefektywniej zaplanować swoją ścieżkę kariery
wejdziesz w świat liderów branży przy okazji kameralnych i nieformalnych spotkań
otrzymasz dostęp do ofert pracy i ofert stażowych u najlepszych firm na rynku, których nie znajdziesz w Internecie
znacznie przyspieszysz swoją ścieżkę kariery
spędzisz intensywnie pięć miesięcy integrując się z Uczestnikami i Alumnami Fundacji, dzięki czemu nawiążesz relacje i przyjaźnie, które przetrwają na długie lata
dołączysz do wspierającej się społeczności Alumnów i otrzymasz długoterminowe wsparcie rozwoju kompetencji przywódczych i managerskich
HARMONOGRAM
RADA PROGRAMOWA AKADEMII LIDERÓW TRANSFORMACJI PRZEMYSŁOWEJ
Ignacy Morawski, jeszcze niedawno „tylko” główny ekonomista Pulsu Biznesu, dziś także zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz z krwi i kości. Inspiruje, tłumaczy i współpracuje każdego zdania z dziennikarzami, nie wyobraża sobie dnia bez napisania swojego komentarza makroekonomicznego i pogłębionych tekstów dotyczących gospodarki.
Brunon Bartkiewicz
Brunon Bartkiewicz jest związany z ING Bankiem Śląskim od początku lat 90-tych. Funkcję prezesa Zarządu pełnił kilkukrotnie, w 2016 roku ponownie został powołany na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego. Jak podkreśla: „Promowanie pozytywnych zmian zawsze zaczynamy od siebie. W naszej działalności podejmujemy inicjatywy mające na celu zmniejszanie naszego negatywnego wpływu na środowisko. Naszą rolę widzimy także we wspieraniu klientów w transformacji środowiskowej. Jednocześnie pomagamy im w byciu przedsiębiorczym i zarządzaniu finansami. Działamy na rzecz społeczeństwa i dbamy o zdrowie pracowników. Zgodnie z naszą misją chcemy pomagać klientom być o krok do przodu – w życiu i w biznesie, bo przyszłość to nasza wspólna odpowiedzialność.”
Aureliusz Górski
Założyciel i CEO CampusAI – innowacyjnego ekosystemu i platformy edukacyjnej, której celem jest etyczne, efektywne i odpowiedzialne uczenie korzystania z narzędzi sztucznej inteligencji w modelu współpracy człowieka i technologii Me+AI. Od 2006 roku Aureliusz Górski zajmuje się tworzeniem nowych przedsięwzięć — rozwijaniem innowacyjnych firm w ramach istniejących organizacji, łącząc w swojej pracy wizjonerskie myślenie, biegłość techniczną i zmysł biznesowy. Jego wiedza ekspercka obejmuje formułowanie strategii, myślenie projektowe, programowanie, pozyskiwanie funduszy i zarządzanie, co pozwala mu samodzielnie tworzyć prototypy i budować interdyscyplinarne zespoły. Dzięki tym umiejętnościom zdołał powołać do życia kilka udanych podmiotów gospodarczych, pozyskując ponad 70 milionów dolarów na ich rozwój i rekrutując ponad 250 wykwalifikowanych specjalistów.Jest współzałożycielem pierwszej w kraju sieci coworkingowej i inkubatora start-upów (AIP Business Link), centrum innowacji dla szybko rozwijających się firm (CIC Warsaw) oraz fundacji promującej inkluzywną innowacyjność (Venture Café Warsaw Foundation). Jego działalność społeczna obejmuje również członkostwo w Radzie m.st. Warszawy, udział w tworzeniu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz wkład ekspercki w strategię #Warszawa2030. W 2022 roku jego osiągnięcia zostały docenione przez magazyn „Manager”, który uhonorował go prestiżową nagrodą Manager Award.
Zofia Kierner
Zofia Kierner to młoda przedsiębiorczyni społeczna, wykładowczyni gościnna na Harvard University oraz UC Berkeley, laureatka prestiżowych wyróżnień VOGUE Leader, Forbes 30 under 30 i 25 under 25 oraz stypendystka Rafał Brzoska Foundation. W wieku 15 lat założyła Fundację Girls FutureReady, organizację edukacyjną, która wspiera tysiące młodych kobiet i realizuje liczne międzynarodowe projekty. Jej działania wpłynęły na życie 80 tysięcy dziewcząt i wygenerowały ponad 25 milionów dolarów wartości społecznej. Następnie założyła 50one – butikową agencję impactową, która wspiera firmy i osoby indywidualne w tworzeniu i realizacji ich inicjatyw społecznych w modelu „Foundation as a Service”. Jej celem jest zamknięcie luki w zakresie wpływu społecznego. Posiada wykształcenie w dziedzinie Data Science i Business Economics z University of California, Berkeley.