Naszą misją od ponad 20 lat jest bycie platformą kształtującą oraz łączącą pokolenia liderów, którzy swoimi działaniami, pasją oraz wartościami budują lepsze jutro.
W centrum naszych działań są wyjątkowe, młode talenty – przyszli liderzy jutra. Wierzymy, że to właśnie oni będą kształtować polską gospodarkę, dlatego wspieramy ich w rozwoju kariery zawodowej, dając możliwość zdobycia doświadczenia w najlepszych firmach na rynku. Wspieramy ich także w długoterminowym rozwoju kompetencji liderskich oraz budowie silnego i szerokiego networku.
Fundację założyła Ewa Paga, żona Lesława Pagi, która wraz z córką Pauliną bierze aktywny udział w wypełnianiu misji Fundacji.
Lesław Andrzej Paga (1954 – 2003) był specjalistą w dziedzinie makroekonomii, przekształceń własnościowych i rynku kapitałowego. Współtwórca ustaw i innych aktów prawnych dotyczących obrotu papierami wartościowymi. Specjalizował się w problematyce zarządzania przedsiębiorstwami, restrukturyzacji i strategii. Kierował projektami dotyczącymi strategicznej oceny firm, zarządzania poprzez wartość, relacji inwestorskich oraz dochodzeń w sprawach nadużyć gospodarczych.
Jeden z nielicznych polskich menedżerów, który objął regionalną funkcję zarządczą w międzynarodowej firmie.
TDJ Foundation skupia się na wspieraniu dzieci, młodzieży i rodzin w rozwijaniu kompetencji i odkrywaniu pasji, by mogli świadomie i odpowiedzialnie budować swoją przyszłość, służąc innym. Tworzy i realizuje projekty edukacyjno-rozwojowe dla młodych osób, jest organem prowadzącym Instytut Educare, który wspiera kadrę pedagogiczną, a także fundatorem Campusu Bemke – wyjątkowego miejsca edukacji i rozwoju, powstającego na południu Polski.
W swoich projektach rocznie wspiera do 400 dzieci i młodzieży, 1400 nauczycieli, 300 uczniów w szkole i 90 dzieci w przedszkolach.
Chcemy być miejscem, które poprzez realizację programów, wsparcie rozwoju osobistego oraz szeroki Network Alumnów dodaje skrzydeł młodym talentom.
Uważamy, że tylko współpraca pomiędzy kluczowymi osobami w najważniejszych sektorach polskiej gospodarki może ją zmieniać na lepsze i chcemy być hubem, który ją umożliwia.
Chcemy by naszą społeczność tworzyły osoby, których zaangażowanie, realizowane projekty i podejmowane wyzwania będą inspiracją dla innych.
Wierzymy, że liderzy jutra są w stanie wzajemnie się wspierając realizować innowacyjne projekty i zmieniać świat na lepsze, co jest kluczowe dla dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki.
Wywiązuje się ze swoich zobowiązań
Kieruje się zasadami fair play
Nigdy nie zamiata nic pod dywan
Działa zawsze w najlepszym interesie społeczności Fundacji
Wymaga od siebie inicjatywy
Działa z pełnym zaangażowaniem, dając z siebie zawsze 100%
Podejmuje odważne i przemyślane decyzje
Bierze pełną odpowiedzialność za swoje decyzje
Wierzy i realizuje
misję Fundacji
Ma realny wpływ na działania
Ma pozytywne i proaktywne nastawienie oraz wierzy w sukces tego, co robi
Koncentruje się na przyszłości i przekazywaniu dalej
Komunikuje się otwarcie i szczerze
Szanuje różnorodność poglądów
Jest otwarta na zmianę i innowacje
Rozmawia o popełnianych błędach i się na nich uczy
Darzy się zaufaniem i wzajemnie się wspiera
Słucha i uczy się odinnych oraz od siebienawzajem
Docenia wsparcie, działania oraz zaangażowanie innych i odwzajemnia się tym samym
Cieszy się z sukcesów członków społeczności Fundacji
Budujemy społeczność, która działa zawsze z ponadprzeciętnym zaangażowaniem, w oparciu o wartości Fundacji, inspirując i motywując do działania innych.
Społeczność Fundacji to osoby odznaczające się najwyższym profesjonalizmem w każdym działaniu, a my wspieramy je w rozwoju i zdobywaniu unikalnego doświadczenia zawodowego.
Jesteśmy wiarygodnym partnerem, mającym zawsze stabilną sytuację finansową, a pozyskane finansowanie przeznaczamy na realizację i rozwój programów dla naszych beneficjentów.
Tworzymy razem silną społeczność, która wzajemnie się wspiera i buduje trwałe relacje zawodowe.
Wspieramy naszych Alumnów na przestrzeni lat w rozwoju zawodowym oraz budowie kompetencji miękkich i przywódczych.
Realizując programy współpracujemy tylko z najlepszymi partnerami i najzdolniejszymi studentami, oferując im wyjątkowe programy w obszarach kluczowych dla rozwoju gospodarki.
Po zamknięciu pierwszej fazy działalności Fundacji i zmianie siedziby, rozpoczął się okres promocji działań Fundacji i idei edukacji około akademickiej. Powstawały kolejne programy edukacyjne, ponieważ polska gospodarka rozrastała się, wkraczała na dobre do nowoczesnych polityk europejskich, a polskie firmy poszukiwały do pracy młodych, zdolnych liderów, którzy będą w stanie nadążyć za rozkwitającą gospodarką i sprostają wymaganiom, jakie niesie umiędzynarodowienie.
Społeczność Fundacji określana jako Pagowicze liczy ponad 2000 młodych, zdolnych ludzi, którzy zaczęli angażować się w życie codzienne swojej organizacji. Wraz ze zmieniającym się rynkiem, zmianą pokoleniową i zmianami w oczekiwaniach pracodawcy projekty Fundacji zmieniają się w stałe programy realizowane cyklicznie.
Ten rok przynosi Fundacji zupełnie nowe otwarcie w nowej rzeczywistości. Po wybuchu pandemii zmienia się sposób działania Fundacji, wiele działań przenosi się do Internetu. Fundacja zmienia siedzibę i sposób realizacji programów. Trwa praca nad rebrandingiem, powstaje nowa misja i wizja.
Fundacja powoli zbliża się do swojego 20-lecia. Wraca do realizacji stacjonarnych wersji swoich programów.