ikona-menu2

O FUNDACJI

KIM JESTEŚMY

Naszą misją od ponad 20 lat jest bycie platformą kształtującą oraz łączącą pokolenia liderów, którzy swoimi działaniami, pasją oraz wartościami budują lepsze jutro.

​W centrum naszych działań są wyjątkowe, młode talenty – przyszli liderzy jutra. Wierzymy, że to właśnie oni będą kształtować polską gospodarkę, dlatego wspieramy ich w rozwoju kariery zawodowej, dając możliwość zdobycia doświadczenia w najlepszych firmach na rynku. Wspieramy ich także w długoterminowym rozwoju kompetencji liderskich oraz budowie silnego i szerokiego networku.

Fundację założyła Ewa Paga, żona Lesława Pagi, która wraz z córką Pauliną bierze aktywny udział w wypełnianiu misji Fundacji.

FUNDACJA W LICZBACH

> 0
LAT DZIAŁANIA
FUNDACJI
> 0
PARTNERÓW
> 0
ALUMNÓW
WSZYSTKICH PROGRAMÓW
0
EDYCJI ALRK
0
EDYCJI
AE
0
EDYCJI
LOZ
0
LIDERSKICH PROGRAMÓW

POZNAJ NASZEGO PATRONA

Lesław Andrzej Paga (1954 – 2003) był specjalistą w dziedzinie makroekonomii, przekształceń własnościowych i rynku kapitałowego. Współtwórca ustaw i innych aktów prawnych dotyczących obrotu papierami wartościowymi. Specjalizował się w problematyce zarządzania przedsiębiorstwami, restrukturyzacji i strategii. Kierował projektami dotyczącymi strategicznej oceny firm, zarządzania poprzez wartość, relacji inwestorskich oraz dochodzeń w sprawach nadużyć gospodarczych.

Jeden z nielicznych polskich menedżerów, który objął regionalną funkcję zarządczą w międzynarodowej firmie.

FUNDATORKI

EWA PAGA

PAULINA PAGA

PARTNER STRATEGICZNY

TDJ Foundation skupia się na wspieraniu dzieci, młodzieży i rodzin w rozwijaniu kompetencji i odkrywaniu pasji, by mogli świadomie i odpowiedzialnie budować swoją przyszłość, służąc innym. Tworzy i realizuje projekty edukacyjno-rozwojowe dla młodych osób, jest organem prowadzącym Instytut Educare, który wspiera kadrę pedagogiczną, a także fundatorem Campusu Bemke – wyjątkowego miejsca edukacji i rozwoju, powstającego na południu Polski.

W swoich projektach rocznie wspiera do 400 dzieci i młodzieży, 1400 nauczycieli, 300 uczniów w szkole i 90 dzieci w przedszkolach.

Strategia
Fundacji
Pagi

MISJA

Chcemy być miejscem, które poprzez realizację programów, wsparcie rozwoju osobistego oraz szeroki Network Alumnów dodaje skrzydeł młodym talentom.​

misja_down1
Chcemy mieć pozytywny wpływ na rozwój kompetencji i kształtowanie etycznych postaw młodych talentów na początku i w trakcie ich drogi zawodowej.
misja_down1

Uważamy, że tylko współpraca pomiędzy kluczowymi osobami w najważniejszych sektorach polskiej gospodarki może ją zmieniać na lepsze i chcemy być hubem, który ją umożliwia.​

misja_down1

„Jesteśmy platformą kształtującą oraz łączącą pokolenia liderów,
którzy swoimi działaniami, pasją oraz wartościami budują lepsze jutro

misja_up

Chcemy by naszą społeczność tworzyły osoby, których zaangażowanie, realizowane projekty i podejmowane wyzwania będą inspiracją dla innych.​

misja_up

Wierzymy, że liderzy jutra są w stanie wzajemnie się wspierając realizować innowacyjne projekty i zmieniać świat na lepsze, co jest kluczowe dla dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki.​

NASZE WARTOŚCI

Tworzymy społeczność, która:

WIARYGODNOŚĆ

Wywiązuje się ze swoich zobowiązań

Kieruje się zasadami fair play

Nigdy nie zamiata nic pod dywan

Działa zawsze w najlepszym interesie społeczności Fundacji

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Wymaga od siebie inicjatywy

Działa z pełnym zaangażowaniem, dając z siebie zawsze 100%

Podejmuje odważne i przemyślane decyzje

Bierze pełną odpowiedzialność za swoje decyzje

PROAKTYWNOŚĆ

Wierzy i realizuje
misję Fundacji

Ma realny wpływ na działania

Ma pozytywne i proaktywne nastawienie oraz wierzy w sukces tego, co robi

Koncentruje się na przyszłości i przekazywaniu dalej

OTWARTOŚĆ

Komunikuje się otwarcie i szczerze

Szanuje różnorodność poglądów

Jest otwarta na zmianę i innowacje

Rozmawia o popełnianych błędach i się na nich uczy

WSPÓŁPRACA

Darzy się zaufaniem i wzajemnie się wspiera

Słucha i uczy się odinnych oraz od siebienawzajem

Docenia wsparcie, działania oraz zaangażowanie innych i odwzajemnia się tym samym

Cieszy się z sukcesów członków społeczności Fundacji

STRATEGIA

PAGA FACTOR

Budujemy społeczność, która działa zawsze z ponadprzeciętnym zaangażowaniem, w oparciu o wartości Fundacji, inspirując i motywując do działania innych.

PROFESJONALIZM I UNIKALNE DOŚWIADCZENIE

Społeczność Fundacji to osoby odznaczające się najwyższym profesjonalizmem w każdym działaniu, a my wspieramy je w rozwoju i zdobywaniu unikalnego doświadczenia zawodowego.

NON PROFIT +

Jesteśmy wiarygodnym partnerem, mającym zawsze stabilną sytuację finansową, a pozyskane finansowanie przeznaczamy na realizację i rozwój programów dla naszych beneficjentów.

TRWAŁE RELACJE

Tworzymy razem silną społeczność, która wzajemnie się wspiera i buduje trwałe relacje zawodowe.

DŁUGOTERMINOWE WSPARCIE ZAWODOWE

Wspieramy naszych Alumnów na przestrzeni lat w rozwoju zawodowym oraz budowie kompetencji miękkich i przywódczych.

NAJLEPSZE PROGRAMY

Realizując programy współpracujemy tylko z najlepszymi partnerami i najzdolniejszymi studentami, oferując im wyjątkowe programy w obszarach kluczowych dla rozwoju gospodarki.

KALENDARIUM FUNDACJI

2003-2009

 
2003 r.
  • 2 lipca 2003 roku umiera jeden z Ojców-założycieli polskiego rynku kapitałowego, Lesław A. Paga, pozostawiając po sobie ogromną spuściznę w postaci rozpoczętych projektów, nowych metod zarządzania i wiedzy, którą przekazuje następnemu pokoleniu.
  • Za namową środowiska biznesowego i wielu przyjaciół, po śmierci Lesława A. Pagi, jego małżonka Ewa Paga wraz z córką Pauliną powołują do życia fundację, która ma kontynuować dzieło jego życia. Jednym z fundatorów zostaje też firma Deloitte, w której Lesław A. Paga przez 9 lat był prezesem zarządu.
  • 10 grudnia 2003 roku do życia zostaje powołana Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi.
2004 r.
  • Nadanie imienia Lesława A. Pagi ulicy w Lublinie.
2005 r.
  • Pierwsza Nagroda Lesława A. Pagi zostaje wręczona pośmiertnie Krzysztofowi Lisowu, jednemu z głównych autorów przekształceń gospodarczych w Polsce.
2006 r.
  • Powstanie projektu Akademia Liderów Rynku Kapitałowego. Pierwszy na rynku kompletny projekt edukacyjny w postaci Szkoły Letniej dla wybitnych studentów finansów i rachunkowości, ukierunkowanych na rolę top managerów w międzynarodowych korporacjach.
2007 r.
  • Nagroda Lesława A. Pagi wręczona została Leszkowi Balcerowiczowi – za wierność wyznawanym zasadom, za odwagę głoszenia prawd trudnych, za transparentność podejmowanych działań i ich wysoki walor etyczny w ciągu 17 lat służby publicznej.
2009 r.
  • Deloitte występuje z roli Fundatora
  • Fundacja przenosi swoją siedzibę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie przy ul. Książęcej 4.


2010-2015

 

Po zamknięciu pierwszej fazy działalności Fundacji i zmianie siedziby, rozpoczął się okres promocji działań Fundacji i idei edukacji około akademickiej. Powstawały kolejne programy edukacyjne, ponieważ polska gospodarka rozrastała się, wkraczała na dobre do nowoczesnych polityk europejskich, a polskie firmy poszukiwały do pracy młodych, zdolnych liderów, którzy będą w stanie nadążyć za rozkwitającą gospodarką i sprostają wymaganiom, jakie niesie umiędzynarodowienie.

2010 r.
  • Nagrodę Lesława A. Pagi otrzymuje Janusz Lewandowski za wyjątkowe starania na rzecz Polski w agendach Unii Europejskiej.
2012 r.
  • Uruchomienie projektu Akademia Energii. Wraz z powstaniem rynku towarowej giełdy energii i rozwojem polskiej energetyki w firmach branży pojawiło się zapotrzebowanie na zdolną młodą kadrę – Fundacja we współpracy z potentatami energetyki tworzy projekt, który ma za zadanie wyszukać na polskich uczelniach wybitnie zdolnych inżynierów i managerów, którzy zostaną uzbrojeni w wiedzę merytoryczną i podniosą swoje kompetencje dzięki warsztatom w ramach kilku weekendów zjazdowych.
2013 r.
  • Połączenie Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego z Fundacją 2065 im. Lesława A. Pagi.
  • Uzyskanie prawa do organizacji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.
  • Uroczystość 10-lecia istnienia Fundacji.
  • Nagroda PROJUVENS 2013 dla Fundacji za wybitną współpracę ze studentami w kategorii organizacje pozarządowe.
  • Rozpoczęcie projektu Liderów Ochrony Zdrowia. W związku z prężnym rozwojem branży ochrony zdrowia i koniecznością jej reformy, uruchomiony został projekt, który zakładał kształcenie przyszłej kadry zarządzającej rynkiem zdrowia
2014 r.
  • Ewa Paga odbiera nagrodę WEKTORA 2013 za pasję i konsekwencję w działalności edukacyjnej oraz wspieranie utalentowanych studentów i absolwentów szkół wyższych.
  • Zmiana nazwy Fundacji na Fundację im. Lesława A. Pagi.


2016-2019

 

Społeczność Fundacji określana jako Pagowicze liczy ponad 2000 młodych, zdolnych ludzi, którzy zaczęli angażować się w życie codzienne swojej organizacji. Wraz ze zmieniającym się rynkiem, zmianą pokoleniową i zmianami w oczekiwaniach pracodawcy projekty Fundacji zmieniają się w stałe programy realizowane cyklicznie.

2016 r.
  • Sala Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie otrzymuje imię Lesława A. Pagi.
2017 r.
  • Piąte urodziny programu Liderzy Ochrony Zdrowia.
  • Utworzenie projektu Akademia Liderek Biznesu – na prośbę Alumnów Fundacji i decyzją zespołu Fundacji, obserwujących konieczność wzmocnienia kobiet w samorealizacji i samoświadomości zawodowej i osobistej. Fundacja otworzyła projekt mentoringowo-rozwojowy, który miał na celu rozpoczęcie tworzenia nowej społeczności dla młodych kobiet u progu kariery zawodowej, w której będą mogły odnaleźć wsparcie rówieśniczek i ekspertów.
2018 r.
  • Podpisanie porozumienia o współpracy z PROJEKTOREM-wolontariatem studenckim – organizacją, której celem jest aktywizacja i przeciwdziałania wykluczaniu dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi w całej Polsce poprzez rozwijanie ich pasji i zainteresowań, odkrywanie talentów i potencjału drzemiącego zarówno w studentach, jak i w uczestnikach projektów.
2019 r.
  • Fundacja dołącza do organizacji Liderzy Pro Bono, organizacji, która ma na celu pokazywanie korzyści i możliwości jakie wolontariat daje człowiekowi – pracownikowi, managerowi, liderowi – oraz całej firmie.


2020-2025

 
2020 r.

Ten rok przynosi Fundacji zupełnie nowe otwarcie w nowej rzeczywistości. Po wybuchu pandemii zmienia się sposób działania Fundacji, wiele działań przenosi się do Internetu. Fundacja zmienia siedzibę i sposób realizacji programów. Trwa praca nad rebrandingiem, powstaje nowa misja i wizja.

  • Fundacja zmienia siedzibę, przenosi się na ul. Drawską 7 w Warszawie.
  • Odbyła się Jubileuszowa, 15. edycja Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.
  • Rozpoczęcie programu Seniorzy 4.0 – pierwszy program dedykowany osobom powyżej 65. roku życia. W ramach współpracy międzypokoleniowej Alumni Fundacji przekazują swoją wiedzę Seniorom poprzez warsztaty dotyczące profilaktyki zdrowia i bezpieczeństwa finansów osobistych.
  • Start międzynarodowego programu V4+ Academy of Young Business Women Leaders we współpracy z Międzynarodowym Funduszem Wyszehradzkim (International Visegrad Fund).
  • Stworzenie strategii rozwoju Fundacji na lata 2020-2023 we współpracy z firmą Bain&Company Poland.
  • Wprowadzona zostaje nowa strategia komunikacji i określenie wizji na kolejne 10 lat.
2021 r.
  • W obliczu przedłużającej się pandemii Fundacja nadal prowadzi swoje działania on-line.
  • Trwa 3. edycja Akademii Liderek Biznesu i Społeczeństwa Obywatelskiego.
  • Startuje rekrutacja do 4. edycji Akademii Liderek Biznesu – Academy of Businesswoman Leaders.
  • Odbyła się Jubileuszowa, 10. edycja Akademii Energii.
  • W maju kończy się projekt V4+ Academy of Young Business Woman Leaders.
  • W nowej, rozszerzonej formule rusza 16. edycja Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.
  • Odbyła się 2. edycja programu Seniorzy 4.0, która zakończyła projekt.
  • Kończymy projekt Lubelscy Agenci Zmiany Społecznej.
  • Trwają ostatnie prace nad zmianą nowej odsłony wizerunkowej Fundacji.
2022 r.

Fundacja powoli zbliża się do swojego 20-lecia. Wraca do realizacji stacjonarnych wersji swoich programów.

  • Decyzją Zarządu Fundacji powołane zostały dwa nowe organy doradcze: Advisory Board – organ na poziomie eksperckim, do którego zgodziły się wejść osoby reprezentujące najważniejsze dla nas obszary biznesowe oraz Komitet Alumnów – ciało, które stanowi pomost między Fundacją a społecznością.
  • Nową kadencję rozpoczęła także Rada Fundacji, tym razem w składzie: dr Grzegorz Bednarczyk, Zofia Bielecka i prof. Jan Pomorski (Prezes Rady). Rada będzie pełniła swoją kadencję do 2025 roku.
2023 r.
  • 1 czerwca 2023 roku następuje proces sukcesji organizacji: Ewa Paga ustępuje ze stanowiska Prezeski, zostaje Przewodniczącą rady Fundacji.
  • Rada Fundacji powołuje nowy Zarząd: Marta Płowiec zostaje Prezeską Zarządu, a Alumn Fundacji: Wojciech Zając, CFO.
  • Akademia Liderek Biznesu zostaje przekształcona w Akademię Liderek ESG.
  • Fundacja nawiązuje Partnerstwo Strategiczne z TDJ Foundation.
  • Przygotowana zostaje nowa strategia Fundacji na lata 2023-2026.
2024 r.
  • Wraz z początkiem roku Fundacja przechodzi proces rebrandingu wprowadzając nowy logotyp i zmienioną komunikacją wizualną. Ujednolicone zostało nazewnictwo programów do formy „Akademia Liderów…”.
  • W sierpniu nastąpiła zmiana CFO w Fundacji. W miejsce Wojciecha Zająca dołączył Mateusz Sumara.
  • We wrześniu Fundacja przenosi się do nowej siedziby przy ul. Twardej 4 w Warszawie.
  • Akademia Liderek ESG zostaje rozszerzona i odbywa się w formie Akademii Liderek i Liderów ESG.
2025 r.
  • W marcu odbywa się Jubileusz 20-lecia Fundacji Paga Day połączony w warsztatami rozwojowym Paga Leadership Summit dla Alumnów.
  • Fundacja rozpoczyna 1. edycję nowego projektu – Akademię Liderów Transformacji Przemysłowej.

DO POBRANIA

PAULINA PAGA