ikona-menu2

XI Edycja Akademii Liderów Ochrony Zdrowia: Powrót do Korzeni 

XI edycja Akademii Liderów Ochrony Zdrowia (ALOZ) dobiegła końca! Tegoroczne hasło przewodnie, „Powrót do korzeni”, skupiło uwagę uczestników na fundamentalnych wartościach i misji systemu ochrony zdrowia w obliczu jego dynamicznych zmian. 

Akademia Liderów Ochrony Zdrowia, organizowana przez Fundację im. Lesława A. Pagi, to unikalna przestrzeń dla przyszłych liderów branży, gdzie wiedza spotyka się z praktyką, a inspiracja z zaangażowaniem. Marta Płowiec, CEO Fundacji, podkreśliła wyjątkowość tegorocznej edycji: 

„Ochrona zdrowia to fundament, na którym opiera się nasze społeczeństwo. Z dumą obserwuję, jak kolejny rok z rzędu Akademia przyciąga młodych, pełnych pasji i ambicji uczestników, którzy są gotowi zmieniać rzeczywistość. Wierzę, że zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą im kształtować przyszłość ochrony zdrowia, odpowiadając na wyzwania, które stawia przed nami rozwój medycyny.” 

Intensywny program z misją 

Przez cztery miesiące uczestnicy Akademii mieli okazję zgłębić kluczowe zagadnienia związane z ochroną zdrowia, poszerzając swoje kompetencje liderskie i zdobywając doświadczenie praktyczne. Program obejmował warsztaty prowadzone przez ekspertów, spotkania z liderami branży i alumni, a także liczne możliwości networkingowe. Wszystko to pozwoliło uczestnikom zrozumieć system ochrony zdrowia „od podszewki”, a jednocześnie rozwijać zdolności pracy zespołowej i przywództwa. 

Zwieńczeniem tego intensywnego programu był wyjątkowy Finał, który odbył się 23 stycznia 2025 r. w Airport Hotel Okęcie. Głównym punktem wydarzenia była debata pt. „Największe wyzwania w systemie ochrony zdrowia w 2025 roku”. Dyskusja stała się inspirującym forum wymiany poglądów między uczestnikami a ekspertami. W debacie wzięli udział:  

  • Marek Augustyn – Zastępca Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia  
  • Iwona Pająk – Head of Government Affairs, Przedstawiciel Partnera Strategicznego – Novartis  
  • Adam Szlachta – Prezes Grupy American Heart of Poland i Scanmed  
  • Małgorzata Gałązka-Sobotka – Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego i Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego  
  • Tomasz Maciejewski – Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka  
  • Krzysztof Zdobylak – Ekspert ds. transformacji systemu ochrony zdrowia, Przewodniczący Rady Programowej XI ALOZ, Fundacja im. Lesława A. Pagi  

Panel poprowadziła Ewa Basińska, Redaktor Naczelna Polityki Zdrowotnej 

Jednocześnie uczestnicy Akademii zaprezentowali wyniki swojej pracy nad czterema kluczowymi zagadnieniami, które mają istotne znaczenie dla przyszłości ochrony zdrowia: 

  • Cukrzycą typu 2 
  • Udarem niedokrwiennym mózgu 
  • Chorobą niedokrwienną serca 
  • Bólem dolnej części pleców 

Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tej edycji – Partnerów, Ekspertów oraz Uczestników, których pasja i zaangażowanie były sercem tego przedsięwzięcia. To dzięki wspólnym wysiłkom udało się stworzyć unikalny program rozwojowy, który kształtuje przyszłych liderów sektora ochrony zdrowia. 

Akademia Liderów Ochrony Zdrowia nie odbyłaby się bez wsparcia: 

Partnerów Strategicznych: Novartis, Grupa Scanmed  (będąca częścią grupy American Heard of Poland) 

Patronów Honorowych: Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia,  

Partnera Złotego: Eli Lilly  

Partnerów: Asseco, AstraZeneca, Boehringer Ingelheim, Gemini, GSK, Medtronic, MSD, Philips, Roche 

Patronów Medialnych: Grupa StudentNews, MedTube, pharma.info.pl, Puls Medycyny  

Partnerów Wspierających: AI w zdrowiu, Galileo Medical, Instytut Matki i Dziecka, jutro medical, medical innovation institute, PolitykaZdrowotna.com, Polska Federacja Szpitali  

Już teraz z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji Akademii, która z pewnością dostarczy nowych wyzwań i inspiracji. Jak co roku, mamy nadzieję, że będzie to czas, który odmieni życie uczestników i przyniesie wymierne korzyści dla całego systemu ochrony zdrowia. Do zobaczenia za rok! 

Podziel się wpisem