Nagroda Lesława A. Pagi

Nagroda Lesława A. Pagi jest wyróżnieniem honorowym, nadawanym dorocznie przedstawicielom biznesu, działaczom gospodarczym, społecznym i publicznym bądź instytucjom. Stanowi ona formę upamiętnienia osoby i dzieła Patrona, którego dorobek zawodowy i publiczny stanowi dla wielu punkt odniesienia.

Celem Nagrody jest promowanie wartości etycznych i profesjonalnych niezbędnych dla kształtowania ładu gospodarczego – wizji, odwagi i konsekwencji w jej realizacji oraz wysokiej fachowości. Nagroda jest także podkreśleniem roli, jaką w polskiej gospodarce i życiu publicznym odgrywają wizjonerzy – ludzie dynamiczni, niekonwencjonalni i skuteczni w działaniu, promujący wzorce kultury organizacyjnej i stylu zarządzania opartego na najlepszych praktykach i wysokich standardach etycznych i zawodowych. Proces przyznawania Nagrody, sylwetki nominowanych i laureata przyczyniać się będą do kształtowania i popularyzowania pożądanych wzorców zachowań, wymiernych dokonań, budowania etosu przywództwa i rzetelności w biznesie.

Nagroda ma charakter honorowy i jest wręczana raz do roku na specjalnej uroczystości. W danym roku przyznana być może więcej niż jedna nagroda.

Dotychczas przyznanych zostało 13 Nagród. Wśród Laureatów Nagrody znaleźli się: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Herbert Wirth, Jacek Siwicki, Marek Belka, Zygmunt Solorz-Żak, Grzegorz Domański, Janusz Lewandowski, Józef Wancer, Igor Chalupec, Leszek Balcerowicz, Leszek Czarnecki, Krzysztof Lis.

Uroczystość wręczenia Jubileuszowej Narody odbędzie się w czasie uroczystości z okazji 15-lecia istnienia Fundacji w kwietniu 2019 roku. 

Zgłoszenia przyjmujemy od 15 września 2018 roku na adres e-mail: mplowiec@paga.org.pl

Marta Płowiec

Członek Zarządu ds.Operacyjnych

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Tel.: (22) 537 73 34

E-mail: mplowiec@paga.org.pl

Doktorantka nauk politycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ze specjalizacją filozofia polityki, w Fundacji zarządza bieżącą działalnością, jest odpowiedzialna za komunikacją zewnętrzną. Prowadzi projekty Akademia Liderów Rynku Kapitałowego i Szkolna Internetowa Gra Giełdowa.

Aplikuj do programu

Zostań partnerem