Healthcare na nowo! Zapraszamy na cykl webinarów

Czy jesteś pewna/pewien, że wiesz wszystko o systemie ochrony zdrowia? Celem BEPŁATNEGO PROGRAMU jest kształcenie profesjonalnie przygotowanej, otwartej na innowacje i wyzwania kadry managerskiej, która będzie zarządzać podmiotami i instytucjami działającymi w sektorze ochrony zdrowia.

Jubileuszowa – 10. edycja programu edukacyjnego Liderzy Ochrony Zdrowia to dobry moment na podsumowanie zmian do jakich dochodziło w ostatnich latach w ochronie zdrowia. A już teraz zapraszamy na cykl spotkań podczas których poznasz Fundację i naszych Alumnów programu. Wspólnie zastanowimy się nad tym co w ostatnich latach zakończyło się sukcesem a co porażką.

 

I SPOTKANIE_23 maja godz. 19.00

Temat: “Dlaczego Polacy umierają na raka częściej niż pozostali Europejczycy? O roli badań przesiewowych w systemie opieki zdrowotnej”

204 575 ➡️ to liczba nowych przypadków nowotworów w polskiej populacji w 2020 roku. Według prognoz World Health Organization w ciągu 5️⃣ lat liczba to wzrośnie ponad dwukrotnie Wśród kobiet dominującym nowotworem jest rak gruczołu piersiowego, a u mężczyzn rak płuc. Choć diagnostyka onkologiczna wciąż postępuje i zwiększa się dostęp do innowacyjnych terapii, statystyki pozostają zatrważające. W systemie opieki zdrowotnej brakuje ogólnodostępnych badań profilaktycznych o szerokim spektrum, które wspierałyby profilaktykę wtórną, czyli wczesne wykrywanie nowotworów 🎯 

Czy zawsze tak było? 

Jakich rozwiązań systemowych potrzebujemy, aby poprawić sytuację zdrowotną Polaków? 

Prelegentka: Małgorzata Ponikowska

Lekarka, naukowczyni, popularyzatorka wiedzy medycznej. W 2018 r. ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny, a następnie rozpoczęła pracę nad doktoratem z zakresu biotechnologii molekularnej.  Pracuje jako lekarz POZ oraz odbywa specjalizację z genetyki klinicznej. Swoją pasję do dzielenia się wiedzą realizuje jako wykładowca na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i jako blogerka – dr_malgorzata na instagramie. Szczególnie interesują ją nowotwory dziedziczne i możliwość wczesnego wykrywania predyspozycji do ich rozwoju dzięki użyciu testów genetycznych.

 

Prelegentka: Aleksandra Kurowska 

Studentka zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2021 r. pełni funkcję Przewodniczącej Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego, realizując liczne projekty popularnonaukowe. Zawodowo pracuje jako PR assistant w obszarze healthcare w jednej z warszawskich firm. Alumnka IX edycji projektu Liderzy Ochrony Zdrowia. Jej zainteresowania wiążą się z zarządzaniem w opiece zdrowotnej, badaniami klinicznymi oraz naukami społecznymi.

_______________________________________________________________

II SPOTKANIE_29 maja godz. 19.00

Temat: “Czy dobrostan pracowników ochrony zdrowia jest jak Yeti?

Wielu podwładnych w codziennej pracy boryka się ze stresem, niemiłą atmosferą lub brakiem możliwości rozwoju. Aby rozwiązać te problemy, liderzy w firmach (w tym przypadku ochrony zdrowia) powinni postawić na podejście well-being, którego celem jest zapewnienie dobrostanu psychicznego zatrudnionym osobom. 

Podczas spotkania porozmawiamy o tym czym jest well-being i jakie jest do niego podejście oraz trendy.

Well-being to pojęcie, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza dobrostan. Można więc powiedzieć, że jest to sytuacja, w której dana osoba czuje się komfortowo. Sama koncepcja well-being stanowi kompleksowe podejście do człowieka i zaspokajania jego różnorodnych potrzeb. Składa się na niego m.in. poczucie bezpieczeństwa, realizowanie własnego potencjału, umiejętność radzenia sobie ze stresem, kształtowanie odporności psychicznej oraz odczuwanie szczęścia i zadowolenia z życia.

Prelegentka: Aleksandra Hyży

Alumnka Projektów Fundacji: Liderzy Ochrony Zdrowia oraz V4+ Academy of young Business Women Leaders. Dietetyk, trener umiejętności miękkich, aktualnie prowadzi badania dotyczące interwencji dietetycznych w miejscu pracy w ramach pracy doktorskiej w Szkole Doktorskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawodowo edukuje, zachęca do zmiany nawyków, promuje zdrowie i obala popularne mity, szkoli i dba o rozwój umiejętności miękkich oraz work-life balance. Bierze udział w różnorodnych inicjatywach, wspiera aktywnych ludzi oraz promuje postawy obywatelskie i przedsiębiorcze. Prywatnie przyjemności dostarczają jej dobra kuchnia, dobre wino (jest początkującym sommelierem) książki i filmy z zakresu zarządzania i biznesu, taniec, spektakle teatralne i długie rozmowy przy domowym cieście, które uwielbia piec.

 

Prelegentka: Małgorzata Federowska

Prezes Zarządu firmy Mobile Medical Services, właściciela marki Corporate Wellness by Mobilemed. Przez 20 lat swojej kariery zawodowej pracowała w dużych międzynarodowych korporacjach oraz w spółkach Skarbu Państwa. Prywatnie pasjonuje się ekologią, ideą zero waste, szeroko pojętym zdrowiem i w 2017 roku karierę korporacyjną zamieniła na start-up medyczny zajmujący się między innymi wdrażaniem programów prozdrowotnych dla pracowników.

_______________________________________________________________

Leave a Reply