ikona-menu2

Healthcare na nowo! Zapraszamy na cykl webinarów

Czy jesteś pewna/pewien, że wiesz wszystko o systemie ochrony zdrowia?
Celem
BEPŁATNEGOPROGRAMU jest kształcenie profesjonalnie przygotowanej, otwartej na innowacje i wyzwania kadry managerskiej, która będzie zarządzać podmiotami i instytucjami działającymi w sektorze ochrony zdrowia.

Jubileuszowa – 10. edycja programu edukacyjnego Liderzy Ochrony Zdrowia to dobry moment na podsumowanie zmian do jakich dochodziło w ostatnich latach w ochronie zdrowia. A już teraz zapraszamy na cykl spotkań podczas których poznasz Fundację i naszych Alumnów programu. Wspólnie zastanowimy się nad tym co w ostatnich latach zakończyło się sukcesem a co porażką.

I SPOTKANIE | 23 maja godz. 19.00

Temat: “Dlaczego Polacy umierają na raka częściej niż pozostali Europejczycy? O roli badań przesiewowych w systemie opieki zdrowotnej”.

204 575 ➡️ to liczba nowych przypadków nowotworów w polskiej populacji w 2020 roku. Według prognoz World Health Organization w ciągu 5️⃣ lat liczba to wzrośnie ponad dwukrotnie ❌ Wśród kobiet dominującym nowotworem jest rak gruczołu piersiowego, a u mężczyzn rak płuc. Choć diagnostyka onkologiczna wciąż postępuje i zwiększa się dostęp do innowacyjnych terapii, statystyki pozostają zatrważające. W systemie opieki zdrowotnej brakuje ogólno-dostępnych badań profilaktycznych o szerokim spektrum, które wspierałyby profilaktykę wtórną, czyli wczesne wykrywanie nowotworów 🎯

❓Czy zawsze tak było?

❓Jakich rozwiązań systemowych potrzebujemy, aby poprawić sytuację zdrowotną Polaków?

Prelegentki

MALGORZATA-PONITOWSKA

MAŁGORZATA
PONIKOWSKA

ALEKSANDRA-KUROWSKA2

ALEKSANDRA
KUROWSKA

II SPOTKANIE | 29 maja godz. 19.00

Temat: “Czy dobrostan pracowników ochrony zdrowia jest jak Yeti?“

Wielu podwładnych w codziennej pracy boryka się ze stresem, niemiłą atmosferą lub brakiem możliwości rozwoju. Aby rozwiązać te problemy, liderzy w firmach (w tym przypadku ochrony zdrowia) powinni postawić na podejście well-being, którego celem jest zapewnienie dobrostanu psychicznego zatrudnionym osobom.

Podczas spotkania porozmawiamy o tym czym jest well-being i jakie jest do niego podejście oraz trendy.

„Well-being” to pojęcie, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza dobrostan. Można więc powiedzieć, że jest to sytuacja, w której dana osoba czuje się komfortowo. Sama koncepcja well-being stanowi kompleksowe podejście do człowieka i zaspokajania jego różnorodnych potrzeb. Składa się na niego m.in. poczucie bezpieczeństwa, realizowanie własnego potencjału, umiejętność radzenia sobie ze stresem, kształtowanie odporności psychicznej oraz odczuwanie szczęścia i zadowolenia z życia.

Prelegentki

ALEKSANDRA
HYŻY

MAŁGORZATA FEDEROWSKA

Podziel się wpisem