ikona-menu2

O FUNDACJI

KIM JESTEŚMY

Naszą misją od ponad 20 lat jest bycie platformą kształtującą oraz łączącą pokolenia liderów, którzy swoimi działaniami, pasją oraz wartościami budują lepsze jutro.

​W centrum naszych działań są wyjątkowe, młode talenty – przyszli liderzy jutra. Wierzymy, że to właśnie oni będą kształtować polską gospodarkę, dlatego wspieramy ich w rozwoju kariery zawodowej, dając możliwość zdobycia doświadczenia w najlepszych firmach na rynku. Wspieramy ich także w długoterminowym rozwoju kompetencji liderskich oraz budowie silnego i szerokiego networku.

Fundację założyła Ewa Paga, żona Lesława Pagi, która wraz z córką Pauliną bierze aktywny udział w wypełnianiu misji Fundacji.

FUNDACJA W LICZBACH

> 0
LAT DZIAŁANIA
FUNDACJI
> 0
PARTNERÓW
> 0
ALUMNÓW
WSZYSTKICH PROGRAMÓW
0
EDYCJI ALRK
0
EDYCJI
AE
0
EDYCJI
LOZ
0
LIDERSKICH PROGRAMÓW

POZNAJ NASZEGO PATRONA

Lesław Andrzej Paga (1954 – 2003) był specjalistą w dziedzinie makroekonomii, przekształceń własnościowych i rynku kapitałowego. Współtwórca ustaw i innych aktów prawnych dotyczących obrotu papierami wartościowymi. Specjalizował się w problematyce zarządzania przedsiębiorstwami, restrukturyzacji i strategii. Kierował projektami dotyczącymi strategicznej oceny firm, zarządzania poprzez wartość, relacji inwestorskich oraz dochodzeń w sprawach nadużyć gospodarczych.

Jeden z nielicznych polskich menedżerów, który objął regionalną funkcję zarządczą w międzynarodowej firmie.

FUNDATORKI

EWA PAGA

PAULINA PAGA

PARTNER STRATEGICZNY

TDJ Foundation skupia się na wspieraniu dzieci, młodzieży i rodzin w rozwijaniu kompetencji i odkrywaniu pasji, by mogli świadomie i odpowiedzialnie budować swoją przyszłość, służąc innym. Tworzy i realizuje projekty edukacyjno-rozwojowe dla młodych osób, jest organem prowadzącym Instytut Educare, który wspiera kadrę pedagogiczną, a także fundatorem Campusu Bemke – wyjątkowego miejsca edukacji i rozwoju, powstającego na południu Polski.

W swoich projektach rocznie wspiera do 400 dzieci i młodzieży, 1400 nauczycieli, 300 uczniów w szkole i 90 dzieci w przedszkolach.

Strategia
Fundacji
Pagi

MISJA

Chcemy być miejscem, które poprzez realizację programów, wsparcie rozwoju osobistego oraz szeroki Network Alumnów dodaje skrzydeł młodym talentom.​

misja_down1
Chcemy mieć pozytywny wpływ na rozwój kompetencji i kształtowanie etycznych postaw młodych talentów na początku i w trakcie ich drogi zawodowej.
misja_down1

Uważamy, że tylko współpraca pomiędzy kluczowymi osobami w najważniejszych sektorach polskiej gospodarki może ją zmieniać na lepsze i chcemy być hubem, który ją umożliwia.​

misja_down1

„Jesteśmy platformą kształtującą oraz łączącą pokolenia liderów,
którzy swoimi działaniami, pasją oraz wartościami budują lepsze jutro

misja_up

Chcemy by naszą społeczność tworzyły osoby, których zaangażowanie, realizowane projekty i podejmowane wyzwania będą inspiracją dla innych.​

misja_up

Wierzymy, że liderzy jutra są w stanie wzajemnie się wspierając realizować innowacyjne projekty i zmieniać świat na lepsze, co jest kluczowe dla dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki.​

NASZE WARTOŚCI

Tworzymy społeczność, która:

WIARYGODNOŚĆ

Wywiązuje się ze swoich zobowiązań

Kieruje się zasadami fair play

Nigdy nie zamiata nic pod dywan

Działa zawsze w najlepszym interesie społeczności Fundacji

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Wymaga od siebie inicjatywy

Działa z pełnym zaangażowaniem, dając z siebie zawsze 100%

Podejmuje odważne i przemyślane decyzje

Bierze pełną odpowiedzialność za swoje decyzje

PROAKTYWNOŚĆ

Wierzy i realizuje
misję Fundacji

Ma realny wpływ na działania

Ma pozytywne i proaktywne nastawienie oraz wierzy w sukces tego, co robi

Koncentruje się na przyszłości i przekazywaniu dalej

OTWARTOŚĆ

Komunikuje się otwarcie i szczerze

Szanuje różnorodność poglądów

Jest otwarta na zmianę i innowacje

Rozmawia o popełnianych błędach i się na nich uczy

WSPÓŁPRACA

Darzy się zaufaniem i wzajemnie się wspiera

Słucha i uczy się odinnych oraz od siebienawzajem

Docenia wsparcie, działania oraz zaangażowanie innych i odwzajemnia się tym samym

Cieszy się z sukcesów członków społeczności Fundacji

STRATEGIA

PAGA FACTOR

Budujemy społeczność, która działa zawsze z ponadprzeciętnym zaangażowaniem, w oparciu o wartości Fundacji, inspirując i motywując do działania innych.

PROFESJONALIZM I UNIKALNE DOŚWIADCZENIE

Społeczność Fundacji to osoby odznaczające się najwyższym profesjonalizmem w każdym działaniu, a my wspieramy je w rozwoju i zdobywaniu unikalnego doświadczenia zawodowego.

NON PROFIT +

Jesteśmy wiarygodnym partnerem, mającym zawsze stabilną sytuację finansową, a pozyskane finansowanie przeznaczamy na realizację i rozwój programów dla naszych beneficjentów.

TRWAŁE RELACJE

Tworzymy razem silną społeczność, która wzajemnie się wspiera i buduje trwałe relacje zawodowe.

DŁUGOTERMINOWE WSPARCIE ZAWODOWE

Wspieramy naszych Alumnów na przestrzeni lat w rozwoju zawodowym oraz budowie kompetencji miękkich i przywódczych.

NAJLEPSZE PROGRAMY

Realizując programy współpracujemy tylko z najlepszymi partnerami i najzdolniejszymi studentami, oferując im wyjątkowe programy w obszarach kluczowych dla rozwoju gospodarki.

KALENDARIUM FUNDACJI

2003-2009

 
2003 r.
  • 2 lipca 2003 roku umiera jeden z Ojców-założycieli polskiego rynku kapitałowego, Lesław A. Paga, pozostawiając po sobie ogromną spuściznę w postaci rozpoczętych projektów, nowych metod zarządzania i wiedzy, którą przekazuje następnemu pokoleniu.
  • Za namową środowiska biznesowego i wielu przyjaciół, po śmierci Lesława A. Pagi, jego małżonka Ewa Paga wraz z córką Pauliną powołują do życia fundację, która ma kontynuować dzieło jego życia. Jednym z fundatorów zostaje też firma Deloitte, w której Lesław A. Paga przez 9 lat był prezesem zarządu.
  • 10 grudnia 2003 roku do życia zostaje powołana Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi.
2004 r.
  • Nadanie imienia Lesława A. Pagi ulicy w Lublinie.
2005 r.
  • Pierwsza Nagroda Lesława A. Pagi zostaje wręczona pośmiertnie Krzysztofowi Lisowu, jednemu z głównych autorów przekształceń gospodarczych w Polsce.
2006 r.
  • Powstanie projektu Akademia Liderów Rynku Kapitałowego. Pierwszy na rynku kompletny projekt edukacyjny w postaci Szkoły Letniej dla wybitnych studentów finansów i rachunkowości, ukierunkowanych na rolę top managerów w międzynarodowych korporacjach.
2007 r.
  • Nagroda Lesława A. Pagi wręczona została Leszkowi Balcerowiczowi – za wierność wyznawanym zasadom, za odwagę głoszenia prawd trudnych, za transparentność podejmowanych działań i ich wysoki walor etyczny w ciągu 17 lat służby publicznej.
2009 r.
  • Deloitte występuje z roli Fundatora
  • Fundacja przenosi swoją siedzibę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie przy ul. Książęcej 4.


2010-2015

 

Po zamknięciu pierwszej fazy działalności Fundacji i zmianie siedziby, rozpoczął się okres promocji działań Fundacji i idei edukacji około akademickiej. Powstawały kolejne programy edukacyjne, ponieważ polska gospodarka rozrastała się, wkraczała na dobre do nowoczesnych polityk europejskich, a polskie firmy poszukiwały do pracy młodych, zdolnych liderów, którzy będą w stanie nadążyć za rozkwitającą gospodarką i sprostają wymaganiom, jakie niesie umiędzynarodowienie.

2010 r.
  • Nagrodę Lesława A. Pagi otrzymuje Janusz Lewandowski za wyjątkowe starania na rzecz Polski w agendach Unii Europejskiej.
2012 r.
  • Uruchomienie projektu Akademia Energii. Wraz z powstaniem rynku towarowej giełdy energii i rozwojem polskiej energetyki w firmach branży pojawiło się zapotrzebowanie na zdolną młodą kadrę – Fundacja we współpracy z potentatami energetyki tworzy projekt, który ma za zadanie wyszukać na polskich uczelniach wybitnie zdolnych inżynierów i managerów, którzy zostaną uzbrojeni w wiedzę merytoryczną i podniosą swoje kompetencje dzięki warsztatom w ramach kilku weekendów zjazdowych.
2013 r.
  • Połączenie Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego z Fundacją 2065 im. Lesława A. Pagi.
  • Uzyskanie prawa do organizacji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej.
  • Uroczystość 10-lecia istnienia Fundacji.
  • Nagroda PROJUVENS 2013 dla Fundacji za wybitną współpracę ze studentami w kategorii organizacje pozarządowe.
  • Rozpoczęcie projektu Liderów Ochrony Zdrowia. W związku z prężnym rozwojem branży ochrony zdrowia i koniecznością jej reformy, uruchomiony został projekt, który zakładał kształcenie przyszłej kadry zarządzającej rynkiem zdrowia
2014 r.
  • Ewa Paga odbiera nagrodę WEKTORA 2013 za pasję i konsekwencję w działalności edukacyjnej oraz wspieranie utalentowanych studentów i absolwentów szkół wyższych.
  • Zmiana nazwy Fundacji na Fundację im. Lesława A. Pagi.


2016-2019

 

Społeczność Fundacji określana jako Pagowicze liczy ponad 2000 młodych, zdolnych ludzi, którzy zaczęli angażować się w życie codzienne swojej organizacji. Wraz ze zmieniającym się rynkiem, zmianą pokoleniową i zmianami w oczekiwaniach pracodawcy projekty Fundacji zmieniają się w stałe programy realizowane cyklicznie.

2016 r.
  • Sala Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie otrzymuje imię Lesława A. Pagi.
2017 r.
  • Piąte urodziny programu Liderzy Ochrony Zdrowia.
  • Utworzenie projektu Akademia Liderek Biznesu – na prośbę Alumnów Fundacji i decyzją zespołu Fundacji, obserwujących konieczność wzmocnienia kobiet w samorealizacji i samoświadomości zawodowej i osobistej. Fundacja otworzyła projekt mentoringowo-rozwojowy, który miał na celu rozpoczęcie tworzenia nowej społeczności dla młodych kobiet u progu kariery zawodowej, w której będą mogły odnaleźć wsparcie rówieśniczek i ekspertów.
2018 r.
  • Podpisanie porozumienia o współpracy z PROJEKTOREM-wolontariatem studenckim – organizacją, której celem jest aktywizacja i przeciwdziałania wykluczaniu dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi w całej Polsce poprzez rozwijanie ich pasji i zainteresowań, odkrywanie talentów i potencjału drzemiącego zarówno w studentach, jak i w uczestnikach projektów.
2019 r.
  • Fundacja dołącza do organizacji Liderzy Pro Bono, organizacji, która ma na celu pokazywanie korzyści i możliwości jakie wolontariat daje człowiekowi – pracownikowi, managerowi, liderowi – oraz całej firmie.


2020-2025

 
2020 r.

Ten rok przynosi Fundacji zupełnie nowe otwarcie w nowej rzeczywistości. Po wybuchu pandemii zmienia się sposób działania Fundacji, wiele działań przenosi się do Internetu. Fundacja zmienia siedzibę i sposób realizacji programów. Trwa praca nad rebrandingiem, powstaje nowa misja i wizja.

  • Fundacja zmienia siedzibę, przenosi się na ul. Drawską 7 w Warszawie.
  • Odbyła się Jubileuszowa, 15. edycja Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.
  • Rozpoczęcie programu Seniorzy 4.0 – pierwszy program dedykowany osobom powyżej 65. roku życia. W ramach współpracy międzypokoleniowej Alumni Fundacji przekazują swoją wiedzę Seniorom poprzez warsztaty dotyczące profilaktyki zdrowia i bezpieczeństwa finansów osobistych.
  • Start międzynarodowego programu V4+ Academy of Young Business Women Leaders we współpracy z Międzynarodowym Funduszem Wyszehradzkim (International Visegrad Fund).
  • Stworzenie strategii rozwoju Fundacji na lata 2020-2023 we współpracy z firmą Bain&Company Poland.
  • Wprowadzona zostaje nowa strategia komunikacji i określenie wizji na kolejne 10 lat.
2021 r.
  • W obliczu przedłużającej się pandemii Fundacja nadal prowadzi swoje działania on-line.
  • Trwa 3. edycja Akademii Liderek Biznesu i Społeczeństwa Obywatelskiego.
  • Startuje rekrutacja do 4. edycji Akademii Liderek Biznesu – Academy of Businesswoman Leaders.
  • Odbyła się Jubileuszowa, 10. edycja Akademii Energii.
  • W maju kończy się projekt V4+ Academy of Young Business Woman Leaders.
  • W nowej, rozszerzonej formule rusza 16. edycja Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.
  • Odbyła się 2. edycja programu Seniorzy 4.0, która zakończyła projekt.
  • Kończymy projekt Lubelscy Agenci Zmiany Społecznej.
  • Trwają ostatnie prace nad zmianą nowej odsłony wizerunkowej Fundacji.
2022 r.

Fundacja powoli zbliża się do swojego 20-lecia. Wraca do realizacji stacjonarnych wersji swoich programów.

  • Decyzją Zarządu Fundacji powołane zostały dwa nowe organy doradcze: Advisory Board – organ na poziomie eksperckim, do którego zgodziły się wejść osoby reprezentujące najważniejsze dla nas obszary biznesowe oraz Komitet Alumnów – ciało, które stanowi pomost między Fundacją a społecznością.
  • Nową kadencję rozpoczęła także Rada Fundacji, tym razem w składzie: dr Grzegorz Bednarczyk, Zofia Bielecka i prof. Jan Pomorski (Prezes Rady). Rada będzie pełniła swoją kadencję do 2025 roku.
2023 r.
  • 1 czerwca 2023 roku następuje proces sukcesji organizacji: Ewa Paga ustępuje ze stanowiska Prezeski, zostaje Przewodniczącą rady Fundacji.
  • Rada Fundacji powołuje nowy Zarząd: Marta Płowiec zostaje Prezeską Zarządu, a Alumn Fundacji: Wojciech Zając, CFO.
  • Akademia Liderek Biznesu zostaje przekształcona w Akademię Liderek ESG.
  • Fundacja nawiązuje Partnerstwo Strategiczne z TDJ Foundation.
  • Przygotowana zostaje nowa strategia Fundacji na lata 2023-2026.
2024 r.
  • Wraz z początkiem roku Fundacja przechodzi proces rebrandingu wprowadzając nowy logotyp i zmienioną komunikacją wizualną. Ujednolicone zostało nazewnictwo programów do formy „Akademia Liderów…”.
  • W sierpniu nastąpiła zmiana CFO w Fundacji. W miejsce Wojciecha Zająca dołączył Mateusz Sumara.
  • We wrześniu Fundacja przenosi się do nowej siedziby przy ul. Twardej 4 w Warszawie.
  • Akademia Liderek ESG zostaje rozszerzona i odbywa się w formie Akademii Liderek i Liderów ESG.
2025 r.
  • W marcu odbywa się Jubileusz 20-lecia Fundacji Paga Day połączony w warsztatami rozwojowym Paga Leadership Summit dla Alumnów.
  • Fundacja rozpoczyna 1. edycję nowego projektu – Akademię Liderów Transformacji Przemysłowej.

DO POBRANIA

PAULINA PAGA

Ignacy Morawski

Ignacy Morawski, jeszcze niedawno „tylko” główny ekonomista Pulsu Biznesu, dziś także zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz z krwi i kości. Inspiruje, tłumaczy i współpracuje każdego zdania z dziennikarzami, nie wyobraża sobie dnia bez napisania swojego komentarza makroekonomicznego i pogłębionych tekstów dotyczących gospodarki. 

Brunon Bartkiewicz

Brunon Bartkiewicz jest związany z ING Bankiem Śląskim od początku lat 90-tych. Funkcję prezesa Zarządu pełnił kilkukrotnie, w 2016 roku ponownie został powołany na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego. Jak podkreśla: „Promowanie pozytywnych zmian zawsze zaczynamy od siebie. W naszej działalności podejmujemy inicjatywy mające na celu zmniejszanie naszego negatywnego wpływu na środowisko. Naszą rolę widzimy także we wspieraniu klientów w transformacji środowiskowej. Jednocześnie pomagamy im w byciu przedsiębiorczym i zarządzaniu finansami. Działamy na rzecz społeczeństwa i dbamy o zdrowie pracowników. Zgodnie z naszą misją chcemy pomagać klientom być o krok do przodu – w życiu i w biznesie, bo przyszłość to nasza wspólna odpowiedzialność.”  

Aureliusz Górski

Założyciel i CEO CampusAI – innowacyjnego ekosystemu i platformy edukacyjnej, której celem jest etyczne, efektywne i odpowiedzialne uczenie korzystania z narzędzi sztucznej inteligencji w modelu współpracy człowieka i technologii Me+AI. Od 2006 roku Aureliusz Górski zajmuje się tworzeniem nowych przedsięwzięć — rozwijaniem innowacyjnych firm w ramach istniejących organizacji, łącząc w swojej pracy wizjonerskie myślenie, biegłość techniczną i zmysł biznesowy. Jego wiedza ekspercka obejmuje formułowanie strategii, myślenie projektowe, programowanie, pozyskiwanie funduszy i zarządzanie, co pozwala mu samodzielnie tworzyć prototypy i budować interdyscyplinarne zespoły. Dzięki tym umiejętnościom zdołał powołać do życia kilka udanych podmiotów gospodarczych, pozyskując ponad 70 milionów dolarów na ich rozwój i rekrutując ponad 250 wykwalifikowanych specjalistów. Jest współzałożycielem pierwszej w kraju sieci coworkingowej i inkubatora start-upów (AIP Business Link), centrum innowacji dla szybko rozwijających się firm (CIC Warsaw) oraz fundacji promującej inkluzywną innowacyjność (Venture Café Warsaw Foundation). Jego działalność społeczna obejmuje również członkostwo w Radzie m.st. Warszawy, udział w tworzeniu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz wkład ekspercki w strategię #Warszawa2030. W 2022 roku jego osiągnięcia zostały docenione przez magazyn „Manager”, który uhonorował go prestiżową nagrodą Manager Award.

Zofia Kierner

Zofia Kierner to młoda przedsiębiorczyni społeczna, wykładowczyni gościnna na Harvard University oraz UC Berkeley, laureatka prestiżowych wyróżnień VOGUE Leader, Forbes 30 under 30 i 25 under 25 oraz stypendystka Rafał Brzoska Foundation. W wieku 15 lat założyła Fundację Girls Future Ready, organizację edukacyjną, która wspiera tysiące młodych kobiet i realizuje liczne międzynarodowe projekty. Jej działania wpłynęły na życie 80 tysięcy dziewcząt i wygenerowały ponad 25 milionów dolarów wartości społecznej. Następnie założyła 50one – butikową agencję impactową, która wspiera firmy i osoby indywidualne w tworzeniu i realizacji ich inicjatyw społecznych w modelu „Foundation as a Service”. Jej celem jest zamknięcie luki w zakresie wpływu społecznego. Posiada wykształcenie w dziedzinie Data Science i Business Economics z University of California, Berkeley.