Naszą misją od ponad 20 lat jest bycie platformą kształtującą oraz łączącą pokolenia liderów, którzy swoimi działaniami, pasją oraz wartościami budują lepsze jutro.
W centrum naszych działań są wyjątkowe, młode talenty – przyszli liderzy jutra. Wierzymy, że to właśnie oni będą kształtować polską gospodarkę, dlatego wspieramy ich w rozwoju kariery zawodowej, dając możliwość zdobycia doświadczenia w najlepszych firmach na rynku. Wspieramy ich także w długoterminowym rozwoju kompetencji liderskich oraz budowie silnego i szerokiego networku.
Fundację założyła Ewa Paga, żona Lesława Pagi, która wraz z córką Pauliną bierze aktywny udział w wypełnianiu misji Fundacji.
Lesław Andrzej Paga (1954 – 2003) był specjalistą w dziedzinie makroekonomii, przekształceń własnościowych i rynku kapitałowego. Współtwórca ustaw i innych aktów prawnych dotyczących obrotu papierami wartościowymi. Specjalizował się w problematyce zarządzania przedsiębiorstwami, restrukturyzacji i strategii. Kierował projektami dotyczącymi strategicznej oceny firm, zarządzania poprzez wartość, relacji inwestorskich oraz dochodzeń w sprawach nadużyć gospodarczych.
Jeden z nielicznych polskich menedżerów, który objął regionalną funkcję zarządczą w międzynarodowej firmie.
TDJ Foundation skupia się na wspieraniu dzieci, młodzieży i rodzin w rozwijaniu kompetencji i odkrywaniu pasji, by mogli świadomie i odpowiedzialnie budować swoją przyszłość, służąc innym. Tworzy i realizuje projekty edukacyjno-rozwojowe dla młodych osób, jest organem prowadzącym Instytut Educare, który wspiera kadrę pedagogiczną, a także fundatorem Campusu Bemke – wyjątkowego miejsca edukacji i rozwoju, powstającego na południu Polski.
W swoich projektach rocznie wspiera do 400 dzieci i młodzieży, 1400 nauczycieli, 300 uczniów w szkole i 90 dzieci w przedszkolach.
Chcemy być miejscem, które poprzez realizację programów, wsparcie rozwoju osobistego oraz szeroki Network Alumnów dodaje skrzydeł młodym talentom.
Uważamy, że tylko współpraca pomiędzy kluczowymi osobami w najważniejszych sektorach polskiej gospodarki może ją zmieniać na lepsze i chcemy być hubem, który ją umożliwia.
Chcemy by naszą społeczność tworzyły osoby, których zaangażowanie, realizowane projekty i podejmowane wyzwania będą inspiracją dla innych.
Wierzymy, że liderzy jutra są w stanie wzajemnie się wspierając realizować innowacyjne projekty i zmieniać świat na lepsze, co jest kluczowe dla dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki.
Wywiązuje się ze swoich zobowiązań
Kieruje się zasadami fair play
Nigdy nie zamiata nic pod dywan
Działa zawsze w najlepszym interesie społeczności Fundacji
Wymaga od siebie inicjatywy
Działa z pełnym zaangażowaniem, dając z siebie zawsze 100%
Podejmuje odważne i przemyślane decyzje
Bierze pełną odpowiedzialność za swoje decyzje
Wierzy i realizuje
misję Fundacji
Ma realny wpływ na działania
Ma pozytywne i proaktywne nastawienie oraz wierzy w sukces tego, co robi
Koncentruje się na przyszłości i przekazywaniu dalej
Komunikuje się otwarcie i szczerze
Szanuje różnorodność poglądów
Jest otwarta na zmianę i innowacje
Rozmawia o popełnianych błędach i się na nich uczy
Darzy się zaufaniem i wzajemnie się wspiera
Słucha i uczy się odinnych oraz od siebienawzajem
Docenia wsparcie, działania oraz zaangażowanie innych i odwzajemnia się tym samym
Cieszy się z sukcesów członków społeczności Fundacji
Budujemy społeczność, która działa zawsze z ponadprzeciętnym zaangażowaniem, w oparciu o wartości Fundacji, inspirując i motywując do działania innych.
Społeczność Fundacji to osoby odznaczające się najwyższym profesjonalizmem w każdym działaniu, a my wspieramy je w rozwoju i zdobywaniu unikalnego doświadczenia zawodowego.
Jesteśmy wiarygodnym partnerem, mającym zawsze stabilną sytuację finansową, a pozyskane finansowanie przeznaczamy na realizację i rozwój programów dla naszych beneficjentów.
Tworzymy razem silną społeczność, która wzajemnie się wspiera i buduje trwałe relacje zawodowe.
Wspieramy naszych Alumnów na przestrzeni lat w rozwoju zawodowym oraz budowie kompetencji miękkich i przywódczych.
Realizując programy współpracujemy tylko z najlepszymi partnerami i najzdolniejszymi studentami, oferując im wyjątkowe programy w obszarach kluczowych dla rozwoju gospodarki.
Po zamknięciu pierwszej fazy działalności Fundacji i zmianie siedziby, rozpoczął się okres promocji działań Fundacji i idei edukacji około akademickiej. Powstawały kolejne programy edukacyjne, ponieważ polska gospodarka rozrastała się, wkraczała na dobre do nowoczesnych polityk europejskich, a polskie firmy poszukiwały do pracy młodych, zdolnych liderów, którzy będą w stanie nadążyć za rozkwitającą gospodarką i sprostają wymaganiom, jakie niesie umiędzynarodowienie.
Społeczność Fundacji określana jako Pagowicze liczy ponad 2000 młodych, zdolnych ludzi, którzy zaczęli angażować się w życie codzienne swojej organizacji. Wraz ze zmieniającym się rynkiem, zmianą pokoleniową i zmianami w oczekiwaniach pracodawcy projekty Fundacji zmieniają się w stałe programy realizowane cyklicznie.
Ten rok przynosi Fundacji zupełnie nowe otwarcie w nowej rzeczywistości. Po wybuchu pandemii zmienia się sposób działania Fundacji, wiele działań przenosi się do Internetu. Fundacja zmienia siedzibę i sposób realizacji programów. Trwa praca nad rebrandingiem, powstaje nowa misja i wizja.
Fundacja powoli zbliża się do swojego 20-lecia. Wraca do realizacji stacjonarnych wersji swoich programów.
Ignacy Morawski, jeszcze niedawno „tylko” główny ekonomista Pulsu Biznesu, dziś także zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz z krwi i kości. Inspiruje, tłumaczy i współpracuje każdego zdania z dziennikarzami, nie wyobraża sobie dnia bez napisania swojego komentarza makroekonomicznego i pogłębionych tekstów dotyczących gospodarki.
Brunon Bartkiewicz jest związany z ING Bankiem Śląskim od początku lat 90-tych. Funkcję prezesa Zarządu pełnił kilkukrotnie, w 2016 roku ponownie został powołany na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego. Jak podkreśla: „Promowanie pozytywnych zmian zawsze zaczynamy od siebie. W naszej działalności podejmujemy inicjatywy mające na celu zmniejszanie naszego negatywnego wpływu na środowisko. Naszą rolę widzimy także we wspieraniu klientów w transformacji środowiskowej. Jednocześnie pomagamy im w byciu przedsiębiorczym i zarządzaniu finansami. Działamy na rzecz społeczeństwa i dbamy o zdrowie pracowników. Zgodnie z naszą misją chcemy pomagać klientom być o krok do przodu – w życiu i w biznesie, bo przyszłość to nasza wspólna odpowiedzialność.”
Założyciel i CEO CampusAI – innowacyjnego ekosystemu i platformy edukacyjnej, której celem jest etyczne, efektywne i odpowiedzialne uczenie korzystania z narzędzi sztucznej inteligencji w modelu współpracy człowieka i technologii Me+AI. Od 2006 roku Aureliusz Górski zajmuje się tworzeniem nowych przedsięwzięć — rozwijaniem innowacyjnych firm w ramach istniejących organizacji, łącząc w swojej pracy wizjonerskie myślenie, biegłość techniczną i zmysł biznesowy. Jego wiedza ekspercka obejmuje formułowanie strategii, myślenie projektowe, programowanie, pozyskiwanie funduszy i zarządzanie, co pozwala mu samodzielnie tworzyć prototypy i budować interdyscyplinarne zespoły. Dzięki tym umiejętnościom zdołał powołać do życia kilka udanych podmiotów gospodarczych, pozyskując ponad 70 milionów dolarów na ich rozwój i rekrutując ponad 250 wykwalifikowanych specjalistów. Jest współzałożycielem pierwszej w kraju sieci coworkingowej i inkubatora start-upów (AIP Business Link), centrum innowacji dla szybko rozwijających się firm (CIC Warsaw) oraz fundacji promującej inkluzywną innowacyjność (Venture Café Warsaw Foundation). Jego działalność społeczna obejmuje również członkostwo w Radzie m.st. Warszawy, udział w tworzeniu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz wkład ekspercki w strategię #Warszawa2030. W 2022 roku jego osiągnięcia zostały docenione przez magazyn „Manager”, który uhonorował go prestiżową nagrodą Manager Award.
Zofia Kierner to młoda przedsiębiorczyni społeczna, wykładowczyni gościnna na Harvard University oraz UC Berkeley, laureatka prestiżowych wyróżnień VOGUE Leader, Forbes 30 under 30 i 25 under 25 oraz stypendystka Rafał Brzoska Foundation. W wieku 15 lat założyła Fundację Girls Future Ready, organizację edukacyjną, która wspiera tysiące młodych kobiet i realizuje liczne międzynarodowe projekty. Jej działania wpłynęły na życie 80 tysięcy dziewcząt i wygenerowały ponad 25 milionów dolarów wartości społecznej. Następnie założyła 50one – butikową agencję impactową, która wspiera firmy i osoby indywidualne w tworzeniu i realizacji ich inicjatyw społecznych w modelu „Foundation as a Service”. Jej celem jest zamknięcie luki w zakresie wpływu społecznego. Posiada wykształcenie w dziedzinie Data Science i Business Economics z University of California, Berkeley.