ikona-menu2
_ALESG vI edyxja GRAFIKI kwadrat (1)

ZOSTAŁO

ZAANGAŻUJ SIĘ W ESG Z LIDERAMI BRANŻY

Akademia Liderek i Liderów ESG jest programem dla osób, które przewodzą transformacjom ESG w swoich organizacjach i rozumieją, że radzenie sobie ze złożonością współczesnego biznesu wymaga tworzenia długoterminowej wartości dla interesariuszy.

Wspieramy liderki i liderów w realizacji zmian od analizy, tworzenia strategii spójnej z modelem biznesowym, przez raportowanie niefinansowe, po szkolenia miękkie m.in. z negocjacji i zarządzania zmianą w organizacji.

ESG jest kluczowym makrotrendem gospodarczym. Celem programu jest szybkie wyposażenie uczestników w twardą wiedzę i praktyczne umiejętności, które pozwolą organizacjom w pełni wykorzystać potencjał wynikający ze zwinnego poruszania się w uniwersum regulacyjnym w sposób finansowy, relacyjny, organizacyjny i wizerunkowy.

PARTNER STRATEGICZNY

I etap rekrutacji został zakończony

KOGO
SZUKAMY

Szukamy aktywnych zawodowo menedżerów ESG, bądź osób, chcących rozwijać się we wdrażaniu i raportowaniu zrównoważonych rozwiązań w organizacjach biznesowych.

OBSZARY ZATRUDNIENIA

aktuariusze | analitycy| prawnicy | projektanci | inżynierzy środowiskowi | specjaliści IT | finansiści | audytorzy | konsultanci | osoby zajmujące się optymalizacją procesów

Szukamy osób z tzw. PAGA FACTOR, czyli mających:

Zdolności przywódcze

Odwagę, ​przedsiębiorczość
i pracowitość​
oraz nastawienie na ciągłe doskonalenie​

Pasję, wartości Pagi
oraz chęć zaangażowania jako Alumn w rozwój społeczności Fundacji​

Wyróżniające się kompetencje twarde
w danej dziedzinie

previous arrow
60651973-378458696101274-729668991735300096-n-1024x683-1
60651973-378458696101274-729668991735300096-n-1024x683-1
60651973-378458696101274-729668991735300096-n-1024x683-1
60651973-378458696101274-729668991735300096-n-1024x683-1
60651973-378458696101274-729668991735300096-n-1024x683-1
60651973-378458696101274-729668991735300096-n-1024x683-1
next arrow

W CZYM CIĘ WESPRZEMY

W zdobyciu holistycznej wiedzy, która pozwoli na głębokie zrozumienie obszarów ESG oraz wdrożenie ESG w organizacjach

W nauce skutecznego mierzenia i raportowania działań ESG

W pozyskaniu praktycznej wiedzy dzięki warsztatom i interaktywny formatom

W budowaniu silnego networku wśród wzajemnie wspierającej się społeczności Alumnów

CO NA CIEBIE CZEKA

5 INTENSYWNYCH
ZJAZDÓW

Podczas zjazdów praktycy podzielą się z uczestniczkami wiedzą w zakresie tworzenia niefinansowych raportów, generowania rozwiązań i negocjowania ich wdrożeń z osobami na stanowiskach zarządczych. Pokażą również, jak stworzyć strategię ESG dopasowaną do potrzeb konkretnej organizacji. Co więcej, kurs pomoże uczestniczkom zaplanować karierę w tym obszarze.

ZAJĘCIA W FIRMACH PARTNERSKICH

Najlepsza okazja do poznania partnerów programu - polskich liderów ESG, podmiotów mocno zaangażowanych w realizację celów zrównoważonego rozwoju - i do poszerzenia spojrzenia na działania w organizacji z perspektywy osób reprezentujących inne branże i sektory.

PAGA LEADERSHIP ACADEMY

Coroczny cykl warsztatów z obszaru leadership dla Alumnów Fundacji, połączony z integracją międzypokoleniową i networkingiem.​

PARTNER zŁOTY

PARTNERZY

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

PARTNERZY MERYTORYCZNI

PATRONI MEDIALNI

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

IMIE I NAZWISKO

stanowisko, firma

TEMATYKA ZAJĘĆ

STRATEGIA ESG w organizacji: analiza ryzyk ESG, potencjały dla wykorzystania instrumentów zielonego finansowania

GLOBALNE TRENDY: podejście do integracji ESG w procesach inwestycyjnych wynikające z benchmarków i rating’ów spółek

DOUBLE MATERIALITY ASSESSEMENT: badanie podwójnej istotności , due diligence i analiza luk

ARCHITEKTURA RAPORTOWANIA: uniwersum regulacyjne Europejskiego Zielonego Ładu, w tym CSRD, CSDDD i taksonomia europejska

SCENARIUSZE KLIMATYCZNE: liczenie śladu węglowego, strategie dekarbonizacji

STANDARDY BRANŻOWE: na rynku nieruchomości i w spółkach produkcyjnych  

GREENWASHING: zapobieganie i rozpoznawanie praktyk i greenwashingowych

GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO: przygotowanie procesów i optymalizacji 

COMLIANCE: w zdrowej organizacji biznesowej

DIVERSITY & INCLUSION: korzyści płynące ze świadomego zarządzania różnorodnością

EKSPERCI

Slide
Stanisław Barański
Dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej w ORLEN S.A.

Odpowiada m.in. za strategię dekarbonizacji i strategię zrównoważonego rozwoju Grupy ORLEN. Wcześniej dyrektor Działu Strategii i Analiz w PKN ORLEN S.A. Współautor kilku poprzednich strategii Grupy ORLEN. W spółce od 10 lat.

Slide
Małgorzata Konarska
Kierownik Projektu w Biurze Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej ORLEN S.A.

Odpowiada za opracowywanie i raportowanie strategii dekarbonizacji Grupy ORLEN oraz współtworzenie kluczowych dokumentów, takich jak Polityka klimatyczna Grupy ORLEN. Aktywnie wspiera edukację i promocję tematyki ESG, m.in. poprzez inicjatywy takie jak opracowanie wewnętrznego dokumentu Vademecum dekarbonizacji Grupy ORLEN.
Wcześniej związana z obszarem strategii Polskiej Spółki Gazownictwa. Absolwentka Energetyki na Politechnice Warszawskiej oraz uczestniczka I edycji Akademii Liderek ESG Fundacji im. Lesława A. Pagi.
W swojej pracy skupia się na praktycznych rozwiązaniach wspierających zrównoważony rozwój i transformację energetyczną w biznesie.

Slide
Artur Osuchowski
Członek Zarządu ds. Energetyki i Transformacji Energetycznej

Menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu firmami przemysłowymi o zasięgu międzynarodowym.
W latach 2008-2019 pełnił funkcję członka zarządu Ciech S.A., gdzie odpowiadał m.in. za zarządzanie Dywizją Sodową, generującą ponad 80% wyniku EBITDA Grupy. Nadzorował kluczowe obszary funkcjonalne, takie jak: sprzedaż, relacje inwestorskie, projekty M&A - w tym dotyczące aktywów energetycznych, nadzór korporacyjny. Realizował projekty strategiczne, mające na celu restrukturyzację Grupy i wzrost jej wartości, przy jednoczesnym spełnieniu warunków redukcji emisji i efektywności energetycznej, dzięki czemu Grupa Ciech stała się liderem rentowności wśród koncernów przemysłowych w Europie.
W latach 2021-2024 członek zarządu spółki Ege Kimya Polska, realizującej projekty w obszarze elektromobilności (rozwój mocy produkcyjnych soli niklu i kobaltu do produkcji baterii do samochodów elektrycznych).
Na początku kariery zawodowej pracował w Raiffeissen Bank Polska oraz w międzynarodowych firmach doradczych: Ernst&Young Corporate Finance i KPMG Advisory, gdzie realizował projekty dla największych firm energetycznych i przemysłowych, działających w Europie Centralnej i Wschodniej.

Slide
dr Marta Potocka
Kierownik Projektu w Biurze Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej ORLEN S.A.

Odpowiada za wspieranie Grupy ORLEN w realizacji celów zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej. Jej kluczowe zadania obejmują m.in. opracowanie i wdrażanie Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy ORLEN, a także integrację działań zgodnych z wytycznymi ESG w procesach biznesowych organizacji.
Posiada tytuł doktora nauk o Ziemi i wieloletnie doświadczenie badawcze m.in. w Polskiej Akademii Nauk, gdzie specjalizowała się w badaniach wpływu zmiany klimatu na ekosystemy morskie. Ekspertka w dziedzinie ochrony bioróżnorodności, minimalizowania wpływu biznesu na klimat oraz edukacji w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju.
Łączy wiedzę naukową z praktycznym doświadczeniem w realizacji projektów zrównoważonego rozwoju, kładąc nacisk na ochronę środowiska oraz budowanie długoterminowej wartości dla biznesu i społeczeństwa.

previous arrow
next arrow

HARMONOGRAM 2024/2025

23-24.11.2024

I zjazd

7-8.12.2024

II zjazd

11-12.01.2025

III zjazd

25-26.01.2025

V zjazd

22-23.02.2025

IV zjazd

20.03.2025

Finał

JAK DOŁĄCZYĆ

Wypełnij
formularz
zgłoszeniowy

KOORDYNATORKI PROGRAMU

Paulina Paga

esg@paga.org.pl

Milena Marcula

Ignacy Morawski

Ignacy Morawski, jeszcze niedawno „tylko” główny ekonomista Pulsu Biznesu, dziś także zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz z krwi i kości. Inspiruje, tłumaczy i współpracuje każdego zdania z dziennikarzami, nie wyobraża sobie dnia bez napisania swojego komentarza makroekonomicznego i pogłębionych tekstów dotyczących gospodarki. 

Brunon Bartkiewicz

Brunon Bartkiewicz jest związany z ING Bankiem Śląskim od początku lat 90-tych. Funkcję prezesa Zarządu pełnił kilkukrotnie, w 2016 roku ponownie został powołany na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego. Jak podkreśla: „Promowanie pozytywnych zmian zawsze zaczynamy od siebie. W naszej działalności podejmujemy inicjatywy mające na celu zmniejszanie naszego negatywnego wpływu na środowisko. Naszą rolę widzimy także we wspieraniu klientów w transformacji środowiskowej. Jednocześnie pomagamy im w byciu przedsiębiorczym i zarządzaniu finansami. Działamy na rzecz społeczeństwa i dbamy o zdrowie pracowników. Zgodnie z naszą misją chcemy pomagać klientom być o krok do przodu – w życiu i w biznesie, bo przyszłość to nasza wspólna odpowiedzialność.”  

Aureliusz Górski

Założyciel i CEO CampusAI – innowacyjnego ekosystemu i platformy edukacyjnej, której celem jest etyczne, efektywne i odpowiedzialne uczenie korzystania z narzędzi sztucznej inteligencji w modelu współpracy człowieka i technologii Me+AI. Od 2006 roku Aureliusz Górski zajmuje się tworzeniem nowych przedsięwzięć — rozwijaniem innowacyjnych firm w ramach istniejących organizacji, łącząc w swojej pracy wizjonerskie myślenie, biegłość techniczną i zmysł biznesowy. Jego wiedza ekspercka obejmuje formułowanie strategii, myślenie projektowe, programowanie, pozyskiwanie funduszy i zarządzanie, co pozwala mu samodzielnie tworzyć prototypy i budować interdyscyplinarne zespoły. Dzięki tym umiejętnościom zdołał powołać do życia kilka udanych podmiotów gospodarczych, pozyskując ponad 70 milionów dolarów na ich rozwój i rekrutując ponad 250 wykwalifikowanych specjalistów. Jest współzałożycielem pierwszej w kraju sieci coworkingowej i inkubatora start-upów (AIP Business Link), centrum innowacji dla szybko rozwijających się firm (CIC Warsaw) oraz fundacji promującej inkluzywną innowacyjność (Venture Café Warsaw Foundation). Jego działalność społeczna obejmuje również członkostwo w Radzie m.st. Warszawy, udział w tworzeniu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz wkład ekspercki w strategię #Warszawa2030. W 2022 roku jego osiągnięcia zostały docenione przez magazyn „Manager”, który uhonorował go prestiżową nagrodą Manager Award.

Zofia Kierner

Zofia Kierner to młoda przedsiębiorczyni społeczna, wykładowczyni gościnna na Harvard University oraz UC Berkeley, laureatka prestiżowych wyróżnień VOGUE Leader, Forbes 30 under 30 i 25 under 25 oraz stypendystka Rafał Brzoska Foundation. W wieku 15 lat założyła Fundację Girls Future Ready, organizację edukacyjną, która wspiera tysiące młodych kobiet i realizuje liczne międzynarodowe projekty. Jej działania wpłynęły na życie 80 tysięcy dziewcząt i wygenerowały ponad 25 milionów dolarów wartości społecznej. Następnie założyła 50one – butikową agencję impactową, która wspiera firmy i osoby indywidualne w tworzeniu i realizacji ich inicjatyw społecznych w modelu „Foundation as a Service”. Jej celem jest zamknięcie luki w zakresie wpływu społecznego. Posiada wykształcenie w dziedzinie Data Science i Business Economics z University of California, Berkeley.