ikona-menu2

Myśl globalnie, działaj lokalnie! Polenergia SA wspólnie z Akademią Energii

Akademia Energii to program edukacyjny skierowany do osób, które z branżą energetyczną wiążą swoją przyszłość zawodową. Celem Akademii jest stworzenie platformy wymiany wiedzy pomiędzy praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej, a osobami stojącymi dopiero u progu kariery w tym sektorze. Po zakończeniu programu uczestnicy mają szansę zdobyć co najmniej dwumiesięczny, płatny staż w jednej z  firm partnerskich.

Polenergia SA od lat jest Partnerem Strategicznym Programu. W ramach zbliżającej się XII edycji Akademii Energii, zapytaliśmy Iwonę Sierżęgę, Członkinię Zarządu Polenergia SA:

Dlaczego Polenergia ponownie została Partnerem Akademii Energii?

Mamy niezwykłą przyjemność współpracować z Fundacją im. Lesława A. Pagi przy współtworzeniu jako Partner Strategiczny kolejnej – XII już edycji Akademii Energii. 

Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja będzie dla jej Uczestniczek i Uczestników nie tylko szansą na uczenie się od najlepszych praktyków branży i jej liderów. Obserwując współpracę w ramach poprzednich edycji wiemy, że udział w Akademii Energii to nie jedynie unikalna wiedza ekspertów z rynku energetycznego, ale także ogromne zaangażowanie założycielki Fundacji – Pani Ewy Pagi. To współtworzenie grupy najlepszych specjalistów przy ciągłym wsparciu oferowanym przez Alumnki i Alumnów poprzednich edycji Akademii Energii. Budowa takiej trwałej wspólnoty jest unikalną wartością. 

Jesteśmy dumni, że co roku możemy być partnerem Fundacji w realizacji tego programu, oferując również nasze wsparcie i wiedzę najlepszych ekspertek i ekspertów. Chcemy aktywnie współtworzyć program i budować przyszłe kadry sektora energetycznego. Jest to jeden z naszych głównych celów Strategii Zrównoważonego Rozwoju i aktywne uczestnictwo na rzecz realizacji 17. Celu na rzecz budowania Partnerstw SGDs.

Jak Polenergia rozumie globalny i lokalny wymiar energetyki?

Polenergia, w 2020 roku, jako jedna z pierwszych spółek energetycznych na polskim rynku przedstawiła strategię rozwoju podporządkowaną budowie zeroemisyjnej gospodarki. Jesteśmy przekonani, że transformacja sektora energetycznego wymaga stworzenia zupełnie nowych modeli biznesowych zmieniających sposób myślenia o wytwarzaniu, dostarczaniu i korzystaniu z energii.

Model biznesowy Grupy Polenergia oparty jest o najlepsze wzorce z całego świata, w tym przede wszystkim z Unii Europejskiej w dążeniu do zeroemisyjnej gospodarki. Wprowadzamy je w Polsce już dziś dostarczając naszym klientom biznesowym i indywidualnym energię wytworzoną tylko ze źródeł OZE w standardzie Energia2051. Budujemy nowe farmy wiatrowe i fotowoltaiczne na lądzie i rozwijamy morskie farmy wiatrowe oraz projekty wodorowe.

Oferując zieloną energię i rozwiązania prosumenckie, w tym infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, nie tylko sami tworzymy energetykę przyszłości, ale pomagamy naszym klientom w dekarbonizacji wielu sektorów przemysłowych i mieszkaniowych już dziś. Budując energetykę przyszłości nie zapominamy także  o wsparciu i rozwoju stałej współpracy z lokalnymi społecznościami, gdzie rozwijane i eksploatowane są nasze aktywa. Dbamy również o edukację ekologiczną i energetyczną najmłodszych pokoleń poprzez realizację ogólnopolskiego projektu „Graj z nami w zielone!”.

Odpowiedzialność za przyszłe pokolenia, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i zatrzymanie zmian klimatu nie ma wymiaru krajowego czy lokalnego. To nasza wspólna, wielka odpowiedzialność.

 

XII EDYCJA AKADEMII ENERGII -> ZAPRASZAMY DO APLIKACJI

Podziel się wpisem